1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Tarih Verildi Elektrikli Tofaş Şahin Geliyor

Tarih Verildi Elektrikli Tofaş Şahin Geliyor

Etiyopya'da üretilecek olan motoru tamamen elektrikle çalışan Tofaş Şahin için kollar sıvandı.

featured

- Advertisement -

Türkiye’de otomobil sektöründeki en önemli marka isimlerinden biri olan Tofaş elektrikli otomobil ile geri geliyor. Elektrikli Tofaş Şahin ne zaman satışa sunulacak? Yazımızın devamında bulabilirsiniz.

- Advertisement -

1990-2000 yılları arasında Türkiye’de en çok satan modelleri olan Şahin 2002 yılında ise ülkemizde sonlandırmıştı. Şahin modelinin üretimi farklı ülkelerde üretimi devam etmişti.

Tofaş, Etiyopya ve Mısır’da tekrar üretim için hazırlıklar yapılmıştı. Şase sorunlarından dolayı üretimi başlamadan durmuştu. Üretimi için şasenin iki parça yerine tek parça kullanılması kararı verildi.

elektrikli tofas sahin
Elektrikli Tofaş Şahin – Teknoloji Haberleri Teknokeşif

Elektrikli Tofaş Şahin Ne Zaman Çıkacak?

Üretim bandında yüksek maliyet oluşması projenin önündeki engellerden biri olsa da bu engeller bir şekilde aşıldı. Otomobilin sürekli sorunlardan dolayı yenilenmesiyle birlikte üreticiler komple yenileme mantığına yöneldi.

Etiyopya’da üretilecek elektrikli Tofaş’ın üretilmesi kolları sıvadı. Yetkililerin açıklamalarına göre, elektrikli motor dışarıdan alınacak ve Şahin’e monte edilecek. Şase de tek parça halini alacak.

Üretilecek olan elektrikli Şahin’in 2024 yılında çıkması bekleniyor.

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap