1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Tank 500; Toyota Land Cruiser’a Çin’den iddialı rakip

Tank 500; Toyota Land Cruiser’a Çin’den iddialı rakip

featured

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Çin merkezli Great Wall Motors’un büyük beklenti içerisinde olduğu Tank 500, markası için kendinen sonra geleceklere de referans olacak.

Avrupalı üreticilerin ırak şark odağındaki rakipleri her geçen yıl üzerine koyarak daha iddalı modeller ortaya çıkartmaya devam ediyor. Mercedes ve Volvo gibi premium isimlerin bölgede gerçekleştirdikleri ortaklı yatırım hamlelerinin de buna olan etkisi dikkat çekici. Bölgenin önemli gruplarından birisi olan Great Wall Motors, Tank 500 modeliyle birlikte, markanın çeşitlendirilmesi konusunda önemli bir adım atıyor. Chengdu Otomobil Fuarı kapsamında 400 ve 300 gibi kompakt modelleri de konsept olarak sergileyen marka, önümüzdeki süreçte adından söz ettireceğinin sinyallerini veriyor. Premium modellere taş çıkartan kokpit elemanları en az dış tasarım kadar 500’ün dikkat çekenleri arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkanlarıyla Tank 500

Tank 500 için açıklanan teknik ayrıntılara ilk olarak ebatlar üzerinden yakından bakalım. fasılacın; 5.070 milimetre uzunluğa, 1.934 milimetre genişliğe, 1.905 yüksekliğe ve 2.850 aks mesafesine sahip olduğunu görüyoruz. Bu değerler doğrudan rakip olarak gösterildiği yeni Land Cruiser’ın biraz daha önünde konumlanarak dikkat çekiyor. 224 milimetrelik yerden yükseklik değeriyle gelen Tank 500’ün 29,6 derecelik yaklaşma ve 24 derecelik uzaklaşma açıları da arazi yetenekleri konusunda kullanıcıları oldukça geniş bir aralığın beklediğini gösteriyor.

tank 500 7

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modelin kaputunun altında ise Avrupalı rakiplerinden alışık olduğumuz modern hibrit üniteler var. 3.0 litrelik hacimle gelen V6 benzinli motor 48V mild-hybrid sistemle kombin ediliyor. Kombinasyonda 353 PS güç ve 500 Nm tork üreten makinenin standart olarak 4×4 ve 9 ileri otomatik şanzımanla geliyor olması da dikkat çekiyor. Marka tarafı önümüzdeki süreçte aracın fiyatını düşürecek kompakt motorları da ürün gamına eklemek istiyor. Bu noktada 2.0 litrelik benzinli ve 2,4 litrelik dizel motorlar ön planda. Kokpitinde 14,6 inçlik multimedya ve 12,3 inçlik sürücü ekranıyla birlikte premium araçlara göz kırpan döşeme panelleriyle dikkat çeken Tank 500’ün Çin’de 46 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.

alakali video

Toyota bZ4X[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap