1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

T-Mobile kişisel veri ihlalini araştırıyor

T-Mobile kişisel veri ihlalini araştırıyor
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

T-Mobile kişisel veri ihlalini araştırarak, kullanıcı mağduriyetini önlemek istiyor. Motherboard’da yayınlanan rapor, T-Mobile’ı harekete geçirdi.

T-Mobile kişisel veri ihlaline uğradı mı?

T-Mobile online bir forum gönderisinde 100 milyondan fazla kullanıcının kişisel verilerinin ihlal edildiğini söyleyen bir iddiayı araştırıyor.

ABD merkezli dijital medya kuruluşu Vice, T-Mobile tarafında kullanıcı kişisel verilerinin ihlal edildiğini iddia etti. Vice’ın Motherboard’undaki raporda bir hacker, 100 milyondan fazla kişinin verilerini elde ettiklerini ve verilerin T-Mobile sunucularından geldiğini söyledi. Şirket, Motherboard’a yaptığı açıklamada, “Bir yeraltı forumunda yapılan iddiaların farkındayız ve bunların geçerliliğini aktif olarak araştırıyoruz. Şu anda paylaşacak ek bilgimiz yok” dedi.

Raporda, verilerde sosyal güvenlik numaraları, telefon numaraları, isimler, fiziksel adresler ve ehliyet bilgileri gibi bilgiler yer aldı. 30 milyon sosyal güvenlik numarası ve sürücü belgesi içeren verilerin bir alt kümesi için 6 Bitcoin ücret isteniyor. T-Mobile iddialar nedeniyle hızlı bir şekilde harekete geçerek olası bir mağduriyeti önlemek istiyor.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap