1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Sürüden ayrı Microsoft Surface Duo 2 için kilit detaylar netleşti

Sürüden ayrı Microsoft Surface Duo 2 için kilit detaylar netleşti
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Microsoft Surface Duo 2

Android işletim sistemli akıllı telefon modeli Microsoft Surface Duo için yeni sürüm Microsoft Surface Duo 2 yolda bulunuyor.

Microsoft Surface Duo, bilmeyenler için ABD’de tam 1.399 dolar seviyesinde satışa çıkmış ve genel olarak hiç dikkat çekememişti. Yüksek fiyatı nedeniyle eleştirilen ve daha sonra fiyatı 1.199 dolara çekilen telefon, en son ABD merkezli olarak 999 dolara satılmaya başlanmıştı.

nihayet fiyat indirime rağmen satmayan bu modelden çok ciddi dersler alan Microsoft, ikinci sürümü karşımıza direkt olarak Microsoft Surface Duo 2 adıyla çıkaracak. Geçtiğimiz hafta yapılan yukarıdaki sızıntıya göre yeni modelde de çift ekranlı bir yapı bizleri karşılayacak. tarafi model yine pazarın genelinde daha farklı yapıda olacak.

Modeli bugün gündeme getiren ise ortaya çıkan Geekbench testi oldu. Buna göre telefon artık yüzde 100 kesin olarak Snapdragon 888 işlemci üzerine kuruluyor. Teste 8 GB RAM ile giren telefon, daha yeni Snapdragon 888 Plus taşımıyor olmasıyla üzmüyor. Çünkü iki işlemci arasında büyük bir fark bulunmuyor.

Geekbench üzerinde Android 11 ile görünen Microsoft Surface Duo 2, buna karşın Android 12’ye de geçirilecek. Hatta bu model Android 13’ü de alacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft Surface Duo 2 merak uyandıran bir telefon

Yeni model özellikle kamera konusunda çok daha güçlü hale gelecek görünüyor. Çünkü görebileceğiniz gibi Surface Duo 2 arkasında geniş bir kamera modülü yer alıyor.

Bu kamera modülünde kaynaklara göre ana + ultra geniş açı + telefoto kameraları bir araya geliyor. Şimdilik sadece siyah ve beyaz olmak üzere iki renkte görülen cihaz, 5G’ye ve NFC desteklerine de sahip olacak.

durumen fiyatı belli olmayan ancak 999 dolardan tanıtılacak söylentileri gelen Microsoft Surface Duo 2, yüksek ihtimalle eylül veya ekim ayında karşımızda olacak.

Modelin resmi Türkiye satışı ise maalesef çok olası değil. Ancak bu konuda yine de kapıyı tamamen kapatmıyoruz. Türkiye’de şu an birçok Surface modeli satın alınabiliyor.

İlk sürümü gösteren video[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap