1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Sürpriz akıllı telefon modeli Sony Xperia 10 III Lite tanıtıldı

Sürpriz akıllı telefon modeli Sony Xperia 10 III Lite tanıtıldı
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Sony Xperia 10 III Lite

Sony Xperia 10 III modeli üzerine sürpriz bir Xperia 10 III Lite dahil edildi. Japonya için hazırlanan telefon ufak bir fark taşıyor.

Tanıtımı hiç beklenmeyen Xperia 10 III Lite, abisi sayılacak Xperia 10 III ile depolamanın 128 GB seviyesinden 64 GB seviyesine inmesi ve FM Radyo’nun kaldırılmasıyla ayrışıyor. Onun haricindeki diğer tüm ayrıntıların birebir aynı olduğu belirtiliyor.

Bu açıdan halen orta seviyede yer alan telefon, 6 inç FHD+ OLED 60 Hz HDR 21:9 ekrana sahip. Gücünü Snapdragon 690 işlemciden ve 6 GB RAM’den alan Xperia 10 III Lite, microSD yuvasına sahip.

30W hızlı şarj destekli 4.500 mAh pili olan telefon, önünde 8 megapiksel selfie kamerası taşıyor. Arkada ise üç farklı kamera bir araya geliyor. Burada tam olarak 12 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 8 megapiksel telefoto kameralar kullanılıyor.

5G desteği olan, 3,5 mm kulaklık girişi taşıyan ve parmak izi yanda bulunan Xperia 10 III Lite, suya karşı da dayanıklı ve yukarıda gördüğünüz dört farklı renk seçeneğiyle geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Xperia 10 III Lite Türkiye’de satılmayacak

Son yıllarda çıkan diğer Sony telefonlar veya Xperia 10 III gibi Xperia 10 III Lite da Türkiye’de resmi olarak elde edilemeyecek cihazlar arasında yer alıyor. Çünkü firmanın mobil kısmı uzun zaman önce Türkiye’de çıkmıştı.

Xperia 10 III Lite için açıklanan Japonya satış fiyatı 425 dolar seviyesinde yer alıyor. Bu modelin aracı isimler üzerinden garanti olmadan dahi Türkiye’ye gelme ihtimali çok olası değil.

İlginizi Çekebilir

Her bisikleti elektrikli yapan özel kit[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap