1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Super Mario Bros. kopyasına rekor ücret!

Super Mario Bros. kopyasına rekor ücret!
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Son zaman içinderda efsane olmuş oyunların açılmamış kopyaları rekor fiyatlardan alıcı buluyor. Şimdi de bir Super Mario Bros. kopyası, isimsiz bir alıcı tarafından rekor fiyata satın alındı.

Koleksiyon sitesi Rally tarafından yapılan duyuruda, eski bir Super Mario Bros.’un açılmamış bir kopyasının 2 milyon dolara satıldığını ve söz konusu satışın en pahalı video oyunu satışı rekorunu kırdığını duyurdu.


Nintendo, Mario oyununun fişini çekiyor

Nintendo, Mario oyununun fişini çekiyor

Japonya merkezli Nintendo şirketi Mario mobil oyununu sonlandıracağını duyurdu. Oyundaki elmas satışları ise bugün son buldu.

Super Mario Bros. satışındaki miktar nadir görülüyor

Nintendo’nun orijinal konsolu için 1985’te satışa sunulan oyun, hiçbir zaman satılmadı. Koleksiyon sitesinin kurucularından Rob Petrozzo, satıştaki dudak uçuklatan miktarın eski video oyunları için nadir görülen bir durum olduğunu söyledi. Alıcının belli olmadığını ifade eden Petrozzo, salgın sırasında evde sıkışıp kalan insanların paralarını harcamanın yollarını aradıkça koleksiyon ürünlerine ilginin arttığını belirtti.

Super Mario Bros. kopyasına rekor ücret!

Geçtiğimiz yıllar boyunca, en pahalı video oyunu rekoru birçok kez kırıldı. Nisan ayında Super Mario Bros’un bir kopyası 600 bin dolara alıcı buldu. Ardından Temmuz’da The Legend of Zelda’nın bir kopyası 870 bin dolara satıldı. 1996 yılında üretilen bir Super Mario 64 oyunu ise, 1.56 milyon dolara alıcı bularak 2 milyonluk satışa kadar rekor kabul edildi.

Müzayede firması, video oyunları ve çizgi roman gibi koleksiyonları satın alarak onları bir yatırım olarak kullanıyor. Alıcılar bir satın alma işlemi için teklifte bulunduğunda, yatırımcılar onu satıp satmama konusunda oy kullanıyor.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap