1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Subaru Solterra; marka tarihinin ilk elektriklisinden fotoğraflar geldi

Subaru Solterra; marka tarihinin ilk elektriklisinden fotoğraflar geldi

featured

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Toyota ortaklığından doğan Subaru Solterra, elektrikli SUV segmentinde markasının 4×4 genlerini modern altyapıyla harmanlayarak yollara çıkacak.

Elektrikli otomobil geleceği için Toyota ile güç birliğine giden Subaru, tüm dünyanın içerisinde olduğu bu dönüşümle birlikte kendi tarihinde yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz mayıs ayından beridir “Solterra” adıyla sunulacağını bildiğimiz SUV segmentindeki bu ilk hamle için bugün resmi kaynaklardan çok önemli ayrıntılar veren paylaşımlar geldi. Toyota ortaklığını fazlasıyla hissettiğimiz bu paylaşımlar, Toyota’nın elektrikli SUV konsepti BZX’in Subaru Solterra ile adeta seri üretime evrilmiş çizgileri barındırdığını ortaya koyuyor. Dış tasarımla birlikte kokpitin de sürücü tarafını tüm benliğiyle gözler önüne seren fotoğraflar, kullanıcıları modern standartın ışığında bir deneyimin beklediğinin de kanıtı olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Subaru Solterra 2022 içerisinde kademeli olarak yollara çıkacak

Solterra ile ilgili bugüne kadar elimizde var olan ayrıntılar, bu yıl içerisinde gerçekleştirişecek tanınımın akabinde 2022’nin ikinci yarısıyla Avrupa da dahil olmak üzere kapsamlı bir satış sürecinin başlayacağını gösteriyor. fasılacın kaputunun altına yatacak motor ve batarya paketi gibi hayati parçalar hakkında hala ayrıntı vermekten kaçınan resmi kaynaklar şu aşamada tasarım konusuna öncelik vermeyi tercih ediyor. Paylaşımlarda dış ve iç tasarım odağında son kullanıcıyı bekleyen pek çok nokta açık ve net. hususilikle kokpşt tarafında Toyota bZ4X’in tüm yerleşiminin olduğu gibi korunduğunu görüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

e-Subaru Global Platform altyapısı üzerine inşa edilecek olan Solterra bir anlamda Toyota’nun e-TNGA’sına paralel dinamikler sunacak. fasılacın en büyük ayırt edici noktası ise Subaru’nun yıllardır motor sporlarından gelen 4×4 sistemi olacak. Bu farklılık Toyota GT86 ile Subaru BRZ arasındaki ilişkiyle büyük ölçüde aynı şekilde yorumlanabilir. Önümüzdeki günlerde daha net ayrıntılarıyla karşımızda olacak Solterra ile ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak

alakali video

Toyota bZ4X[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap