1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Steam’den İnterneti Yavaş Oyuncular İçin Önemli Yenilik!

Steam’den İnterneti Yavaş Oyuncular İçin Önemli Yenilik!
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

İleri ay içerisinde gerçekleştireceği oyun festivali için kullanıcıları şimdiden heyecanlandıran Steam, oyuncuların ilgisini çekebilecek bir başka proje üzerinde çalışıyor. rüyaük internet hızlarından yakınan oyuncular tarafından ilgi çekebilecek bu yenilikle, oyunlar indirilirken de oynanabilecek.

Steam’in yeni projesi, SteamDB’den Pavel Djundik tarafından gün yüzüne çıkarılan ve geçtiğimiz Mart ayında alınan bir patente dayanıyor. Buna göre oyuncular, Steam’den satın aldıkları bir oyunun tamamen indirilmesini ve kurulmasını beklemeden oyuna başlayabilecekler.


Steam, bir sonraki oyun festivalinin ayrıntılarını açıkladı!

Steam, bir sonraki oyun festivalinin ayrıntılarını açıkladı!

Dünyanın en büyük dijital oyun dağıtım platformu Steam, yeni çıkacak oyunların denenebileceği Next Fest’in ayrıntılarını paylaştı.

Steam’in yeni projesi başka neler vadediyor?

evvellikle Steam’in bu projedeki ilk amacı elbette interneti yavaş oyuncuların saatlerce beklemesinin önüne geçmek. Bunun yanında, patenti alınan bu yeniliğin bir getirisi daha mevcut: reyun kurulana dek sabit diskinizde oluşan lüzumsuz şişkinliğe son vermek.

steam oyun

Steam kütüphanenize eklediğiniz ve indirme linkine tıkladığınız oyunun boyutu ile sabit diskte oluşturduğu alan arasında uçurumlar olabiliyor. Bunun nedeni, Steam’in oyun tamamen kurulana kadar bilgisayarınızda gereksiz ve kurulum sonrası silinecek dosyalar oluşturmaya devam etmesi.

Eğer bu yeni proje hayata geçebilirse, kullanıcılar oyun inmeye başladıktan kısa bir süre sonra deneyimlemeye başlayabilecek. Bunun yanı sıra, Steam kullanıcılarının şikayetçi oldukları bir problem da giderilmiş olacak: Kullanıcılar, oyun kurulduktan sonra sabit diskte ne kadar yer tutacağını sağlıklı bir biçimde öğrenebilecekler.

steam 2021 hd game

Piyasadaki birçok konsolda benzer bir sistem bulunmasına karşın, Xbox Series X, PS5, PS4 ve Xbox One‘da oyuna başlamanız için yapımcı tarafından belirlenen bir indirme boyutuna erişmeniz gerekiyor. Steam’in projesinde ise oyuna anında başlayabilmeniz mümkün olacak.

Steam, projenin ne zaman oyuncularla buluşacağı ile ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Buna karşın, ünlü oyun platformunun bu özelliği daha önce de denemeye aldığını eklemeliyiz. 2015 yılında Mortal Kombat X’in çıkışında denenen sistem başarılı olmamıştı. türli bağlantı sorunlari ve oynanış problemlarına yol açan yenilik, bir süre sonra rafa kalkmıştı.

Peki sizler Steam’in yeni projesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap