1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

SpaceX, ilk sivil uzay görevi için tarihi verdi, geri sayım başladı

SpaceX, ilk sivil uzay görevi için tarihi verdi, geri sayım başladı
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -SpaceX Inspiration4

SpaceX, biliyorsunuz uzaya ilk defa sivil çıkaracak. İşte bu görev için sonunda net tarih verildi, süreç için geri sayım başladı.

fezaa ilk defa astronot değil sivil taşıyacak ve bu konuda bir ilke imza atacak SpaceX,  toplam dört kişilik görevi bir problem olmazsa 15 Eylül tarihinde yani yarın yapacak. Firma tüm süreci canlı olarak yayımlayacak ve yine bir aksilik olmazsa 22:45 başlangıç saati olacak.

Bu Inspiration4 isimli görevde bilmeyenler için tam olarak Jared Isaacman, Hayley Arceneaux, Chris Sembroski ve Dr. Sian Proctor uzaya gidecek.

Bu görevin öncesi, üç günlük görev sırasında yaşananlar ve Netflix’in hazırladığı art Sayım: Inspiration4 feza vazifei isimli belgeselde de gözler önüne serilecek. Firma bu belgeseli şöyle açıklıyor:

“Bu belgesel dizisi, dünyanın yörüngesine yapılan, tamamen sivillerin katıldığı ilk uzay yolculuğunda eğitimden fırlatma ve inişe kadar Inspiration4 ekibine eşlik ediyor.”

SpaceX’in Inspiration4 görevini erteleme ihtimali bulunuyor. Eğer hava şartları iyi olmazsa kalkış başka güne bırakılabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SpaceX tarafından uzaya gidecek siviller hakkında neler biliniyor?

Üzerinden geçmek adına görevdeki en önemli isim milyarder Jared Isaacman oluyor.”Inspiration4” isimli bu tarihi görevi mümkün kılan esas isim olan Isaacman, yanına gerçekten dikkat çeken isimler seçmiş durumda.

mesele Inspiration4 görevinde yer alan 29 yaşındaki Hayley Arceneaux, uzaya çıkan en genç ABD vatandaşı olacak.

Bugün açıklanan isimlerden Chris Sembroski‘nin 41 yaşında bir emekli pilot ve aktif Lockheed Martin çalışanı olduğu aktarılıyor. Dr. Sian Proctor ise 51 yaşında bir pilot girişimci ve eğitimci olarak tanıtılıyor.

alakanizi Çekebilir

Kısa süre önce önemli bir başarı elde eden uçan otomobil[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap