1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Sözde Yapılan Efsane Cuma İndirimlerinde Harcanan Miktar Belli Oldu

Sözde Yapılan Efsane Cuma İndirimlerinde Harcanan Miktar Belli Oldu
+ - 0

- Advertisement -

Sözde yapılan Efsane Cuma indirimlerinde harcanan miktar belli oldu. Dünyada büyük indirimlerin yapıldığı Efsane Cuma Türkiye’de müşterileri büyük hayal kırıklığına uğrattı. Firmalar önce fiyatları artırdı sonra sözde indirim yaptı. Firmalar %90’a kadar yapacağı indirim sözlerini yerine getirmediler.

- Advertisement -

Peki dünya çapında harcanan miktar ve ürünler ile ilgili veriler ne durumda;

Efsane Cuma (26 Kasım) verileri Adobe tarafından paylaşıldı. Bu verilere göre yalnız ABD’de 8,9 milyar dolarlık alışveriş yapıldı. Veriler incelendiğinde geçen seneye göre bir düşüş olduğugörüntülenmektedir. Dünya çapında ise veriler bir artışın olduğunu göstermektedir.

61a07d584e3fe11fe05b0f76

Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da kasım ayının dördüncü perşembesi Efsane Cuma indirimlerinin başladığını gösterdi. Özellikle Cuma günü büyük indirimler sayesinde birçok kişi düşük fiyatlarla ve indirimlerle yeni ürünlere sahip oldular.

Bu yıl ki indirim geçtiğimiz yıllara göre nasıl değerlendirildi diye inceleyecek olursak Adobe verileri farklı bir gerçeği ortaya çıkardı. ABD’de ki Efsane Cuma’ya ilişkin verilerde satışların geçen seneye göre daha düşük olduğu ortaya çıkmış oldu ama sadece Cuma günü için.

Başka bir veri incelendiğinde ise dünya genelinde Efsane Cuma gününde yapılan alışveriş 63 milyar doları aşkın olduğu belirtildi. Yani bu demek oluyor ki geçen yıla göre %2’lik bir artış yaşandı.

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap