1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. İnternet Dolandırıcısına 3 Yıl 4 Ay Hapis Cezası verildi

İnternet Dolandırıcısına 3 Yıl 4 Ay Hapis Cezası verildi

featured

- Advertisement -

Bolu’da yaşayan bir sosyal medya üzerinden satış yapan kişi, sattığı bir ürünü göndermeyince alıcı tarafından davalık oldu. Dava sonucunda 5.500 TL değerindeki dolandırıcılık satıcıya daha pahalıya mal oldu.

- Advertisement -

e ticaret

Pandemi döneminde özellikle E-ticarete olan ilginin artmasından sonra, herkes internetten ürün alıp satma derdine düştü. Bir nevi günümüzün en popüler meslekleri arasına girdi E-ticaret. İnternetten her türlü almak artık çok kolay. Binlerce web sitesi bunun için kurulmuş bir şekilde müşterilerini bekliyor. Fakat akıllarda bir soru işareti kalıyor;

eticaret

Ne kadar güvenebilirim?

İnternet sitelerinde genellikle tanınmış kurumsal firmalardan alışveriş yapmanızı önerirler. Bu oldukça doğrudur. Yeni kurulmuş daha ne olduğu belli olmayan sitelerden yüklü miktarlarda para ödeyerek mağdur olmayın. Sosyal medya butiklerinde ise oldukça dikkatli olmanız gerekiyor. Birçok sosyal medya satış mağazası bulunan İnstagram’da günde milyonlarca ürün alıcısı ile buluşuyor. Onlarında aralarında fazlasıyla dolandırıcı kesim var. 1000 TL değerindeki bir ürünü 50 TL’ye satan kimseye inanmayın kısacası.

Instagram E ticaret

Sosyal medyada halk arasında ”Pat Pat” olarak bilinen aracı satmaya kalkışırken, dolandıran Orhan Sarak , 3 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada ‘bilişim sistemlerinin araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık’ suçlamasıyla 3 yıl 4 ay hapis ve 4 bin 160 TL adli para cezasına çarptırdı. 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir