1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. SMIC çip kapasitesini artırıyor – TechInside Techinside.Com

SMIC çip kapasitesini artırıyor – TechInside Techinside.Com

featured

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Üretim konusundaki eksikliği gidermek için SMIC çip kapasitesini artıracak. Bunun için 8.87 milyar dolarlık yatırım duyuruldu.

SMIC çip kapasitesini artırmak için yatırım yapacak

Çin merkezli yarı iletken üreticisi SMIC, Şangay’da bir çip tesisi inşa etmek için 8.87 milyar dolar yatırım yapacağını duyurdu. SMIC, Pekin’deki küresel çip kıtlığı nedeniyle kapasiteyi artıracağını söyledi.

TSMC ve GlobalFoundries gibi firmaların yeni kapasite planlarıyla toparlanmaya çalışan Çin, işlemci üretiminde otomotiv ve elektronik sektörünü beslemeye çalışıyor. SMIC, Çin’in ticaret merkezi Pudong bölgesindeki Lingang Serbest Ticaret Bölgesi’nde (FTZ) ayda 100 bin adet 12 inçlik silikon gofret levhası kapasiteli bir üretim hattı kurmayı kabul ettiğini söyledi. Plan, SMIC’in sahip olduğu bir ortak girişim tarafından desteklenen 28 nanometre ve üzeri proses düğümlerinde entegre devre dökümhanesi ve teknoloji hizmetlerine odaklanacak.

nihayet 10 yılda hükümet, yerli çip şirketlerinin Japonya, Kore ve ABD’deki küresel rakipleri yakalamasına yardımcı olmak için milyarlarca fon yatırımı yaptı. Ancak SMIC oradaki benzerlerinin gerisinde kalıyor.

[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap