1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Skoda, B Sedan ligine dönüyor; yeni model ilk kez görüntülendi

Skoda, B Sedan ligine dönüyor; yeni model ilk kez görüntülendi
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Skoda ürün gamında Rapid sonrası dönemin temsilcisi olacak yeni Sedan model, prototip versiyonu üzerinden ilk kez görüntülendi.

Rapid’in ürün gamından çıkarılmasının ardından buradaki yeni kozunu doğrudan Golf’e rakip olacak Scala’ya oynayan Skoda, bir anda aile arasında boşlukla karşılaşmış oldu. Rapid ailesinin iki farklı gövde tipiyle hem kullanışlılık hem de daha erişilebilir fiyatlarla kullanıcı kitlesine erişme potansiyelini kaybetmeyle karşı karşıya kalan Çekyalı üreticinin bu konudaki geri dönüş hamlesi nihayet şekilleniyor. Test süreci üzerinden prototip versiyonuyla ilk kez kameralara yakalanan yeni B sedan modeli, Renault Taliant ve kısa süre önce Türkiye’de satışlarına başlanan Honda City için doğrudan rakip niteliği taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Skoda ailesinin yeni modeli için isim beklentisi de masada

Avrupa pazarında satışa sunulup sunulmayacağıyla ilgili şimdilik rastgele bir açıklamanın olmadığı model, Polo ve Fabia aile aynı platform üzerine geliştiriliyor. Bir anlamda “Sedan Fabia” olarak da nitelendirebileceğimiz araçla ilgili, geliştirileceği platform sayesinde motor seçenekleri belli başlı ihtimaller çerçevesinde şekilleniyor. 1.0 litrelik üç silindirli TSI motorun farklı güç kombinasyonlarında manuel ve otomatik şanzımanla bu araçta konumlandırılması bizler için şaşırtıcı olmayacak. 1,5 litrelik bir diğer motor da yine üst versiyonlarda kullanıcılara sunulabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu noktadaki en büyük bilinmezlik ise isim üzerinde. Dış kaynaklardan gelen bazı bilgiler, Skoda’nın kendi içerisinde öğrenci projesi olarak lanse ettiği “Slavia” konseptindeki ismin, B Sedan’a aktarılabileceğine işaret ediyor. Scala üzerine bir Cabriolet olarak tanıtılan Slavia projesi, o dönemde büyük ilgi çekmiş olması da geliştirilen B Sedan için mantıklı bir tercih olabilir. Önümüzdeki günlerde daha net ayrıntılarıyla tekrar gündeme gelecek olan modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

alakali video[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap