1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Sızan Apple Watch Series 7 tasarımı, Apple Watch Series 8 olabilir

Sızan Apple Watch Series 7 tasarımı, Apple Watch Series 8 olabilir
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Apple Watch Series 7

Apple Watch Series 7 akıllı saat modeli biliyorsunuz beklediğimizden daha farklı, Watch Series 6 ile benzer bir tasarımla geldi.

Apple’a yönelik önemli kaynaklar, Apple Watch Series 7 için tasarımı yukarıdaki gibi göstermişti. Burada iPhone 12’ler ile geçilen benzer köşeli bir tasarım bizleri karşılamıştı. Ancak Watch Series 7 tasarımsal olarak Watch Series 6 ile aynı görünüyor.

Kaynaklara göre yukarıdaki tasarım Watch Series 7 ile kullanılacaktı ancak Apple süreçte bazı üretim problemları yaşadı. Bu yüzden de yukarıdaki tasarım Apple Watch Series 8 modeline kaldı.

Bu halen yüzde 100 kesin değil ancak olasılık dahilinde. Bu yüzden tam bir yıl sonra gelecek Apple Watch Series 8 şimdiden dikkat çekmeye başladı. Watch Series 7‘ye yeni bir sağlık sensörlü koymayan Apple, bunu da yeni modelde tasarım gibi değiştirecek.

Kaynaklara göre yeni modelde vücut sıcaklığı ve tansiyon sensörleri olacak. Aynı zamanda yeni saatin kan şekeri ölçüm özelliği de ihtimaller arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch Series 8 için temeli kuracak firma Rockley Photonics olabilir

Apple tedarikçilerinden Rockley Photonics, geçtiğimiz ay önemli bir duyuru yapmış ve gelişmiş bir dijital sağlık sensörü görücüye çıkartıştı. Bu sensörün 2022’de gelecek Apple Watch modellerinde aktif olarak kullanılma ihtimali bulunuyor. Peki bu sensör neleri ölçebiliyor?

uslı saatlere uygun sensörün vücut ısısı, kan basıncı, vücut hidrasyonu, alkol, laktat, glukoz / glikoz / glükoz ve fazlasını ölçme / belirleme yeteneği bulunuyor. Bünyesinde yer alan optik sistem ile sürekli olarak ölçüm getiren sensör, ölçüm sırasında benzerlerinden daha farklı yol izliyor.

Apple Watch’lar dahil birçok akıllı saat modelinde ölçüm için yeşil LED‘ler kullanılırken, Rockley Photonics imzalı yeni sensör sistemi “kızılötesi spektrofotometre” kullanıyor. Bunu etkisi daha hassas sonuçlar oluyor.

alakanizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki ayrıntılara bakın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap