1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Samsung’un 200 Megapiksel Kameraya Sahip Galaxy S23 Ultra Modeli

Samsung'un 2023 yılında çıkaracağı Galaxy S23 Ultra modeli 200 megapiksellik kamera ile gelecek.

Samsung’un 200 Megapiksel Kameraya Sahip Galaxy S23 Ultra Modeli
+ - 0

- Advertisement -

Samsung’un 2023 yılında tanıtacağı akıllı telefonu Samsung Galaxy S23 Ultra modelinin, şuana kadar çıkan en yüksek çözünürlüklü kameraya sahip olması bekleniyor. Samsung’un 200 megapiksel kameraya sahip Galaxy S23 Ultra modeli ISOCELL HP1 sensörü ile gelebilir. ISOCELL HP1, dünyanın 200 MP çözünürlük sunan ilk mobil kamera sensörü olarak olarak biliniyor.

- Advertisement -

Her piyasaya çıkardığı telefonda kameralarında yüksek çözünürlük özelliğini ilke edinen Samsung, şimdi ISOCELL HP1 sensörü ile yine bir ilke imza atıyor. Dünyanın en yüksek çözünürlüklü mobil telefonu olacak olan Galaxy S23 Ultra çıkan haberlerle birlikte şimdiden tüm dikkati üzerine çekti. Kullanılacak olan ISOCELL HP1 sensörünün bir süredir Xioami ve Vivo tarafından takip edildiği de biliniyordu.

Samsung’un bir sonraki sene çıkaracağı Galaxy S22 Ultra’da bu sensörün kullanılmasına kesin gözüyle bakılmıyor. Fakat Samsung’un sonraki sene amiral gemisi S22 Ultra’da 108 megapiksellik bir kamera yer alacak. Galaxy S23 Ultra ile birlikte 4K ve 8K hem fotoğraf hem de video çekme olanağı sağlayacak. 

Eylül ayında tanıtılan ISOCELL HP 1, dünyanın 200 megapiksel çözünürlüğe sahip mobil kamera sensörü olma ünvanını taşırken düşük ortam ışığında bile 12,5 megapiksel çözünürlük sağlıyor. Saniyede 30 kare hızında 8K formatında video çekerken, saniyede 120 kare hızında ise 4K kayıt alabiliyor.

 

 

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap