1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Samsung, telefonda 200 megapiksel dönemini HP1 ile başlatıyor

Samsung, telefonda 200 megapiksel dönemini HP1 ile başlatıyor
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Samsung Galaxy S22 Ultra

cenup Kore merkezli teknoloji devi Samsung, akıllı telefon kameralarında üst limiti 200 megapiksel olarak belirleyecek ve tanıtım çok yakında olacak.

Samsung’a yönelik sağlam kaynak Ice Universe’e göre Samsung imzalı 200 megapiksellik akıllı telefon kamerası, bir basın bülteni ile bugün veya yarın resmi olarak lanse edilecek. Bu sensöre direkt olarak ISOCELL HP1 adı verilecek.

Bu arada 200 megapiksellik sensör yalnız da gelmeyecek. Kaynağa göre HP1 ile birlikte ISOCELL GN5 isimli 50 megapiksellik RGBW sensör de yolda bulunuyor.

Bilmeyenler için RGBW sensör birimi, diğerlerinden “W” yani “White” takısı ile ayrılıyor. Standart “Red (al), Green (Yeşil) ve Blue (Mavi)” piksel dizilimine White (ak) pikseli de dahil eden sensör, bu sayede çok daha hassas hale geliyor ve özellikle düşük ışıklı ortamlarda çok daha aydınlık fotoğraflar ortaya koyabiliyor.

Bildiğimiz kadarıyla Samsung imzalı 200 megapiksellik kamera sensörü ilk olarak firmanın kendisin değil Xiaomi tarafından kullanılacak. Burada çıkış yüksek ihtimalle Xiaomi 12 Pro veya Xiaomi 12 Ultra ile yapılacak.

2022 Ocak ayında gelmesi beklenen Samsung Galaxy S22 ailesinde ise bu kameranın yer almayacağı aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung aslında 200 megapiksel konusunda kendisi biraz farklı düşünüyor

Ice Universe hatırlarsınız geçtiğimiz aylarda üstü kapalı da olsa Samsung’un telefon tarafında strateji değiştirdiğini açıklamıştı. Firma yeni dönemde şişirme büyük rakamlar (Direkt olarak megapiksel değerleri) yerine daha mantıklı davranarak kaliteye odaklanacak bilgisi verilmişti.

Daha önce de hep söylediğimiz gibi fotoğraf kalitesini telefonlarda veya fotoğraf makinelerinde mutlaka megapiksel değeri belirlemiyor. tarafi yüksek megapiksel değeri direkt olarak yüksek fotoğraf kalitesi anlamına gelmiyor.

Telefonda fotoğraf kalitesini ilk olarak sensör boyutu, ikinci olarak da yapay zeka temelli bilişimsel fotoğrafçılık altyapısı belirliyor.

Not: Görsel temsilidir.

alakanizi Çekebilir

OPPO’dan çok ilginç akıllı telefon konsepti[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap