1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Samsung, sızıntı önleme savaşında yeni bir dönem başlatıyor

Samsung, sızıntı önleme savaşında yeni bir dönem başlatıyor
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Samsung

Apple gibi Samsung da ürünleri / hizmetleri en çok sızdırılan firmalar arasında yer alıyor. Firma bunu tamamen bitirmek istiyor.

Samsung, hatırlarsınız 11 Ağustos tarihinde 2021 Galaxy Unpacked etkinliğini düzenledi ve burada yeni ürünlerini tanıttı. Bu etkinlikte tam olarak Galaxy Z Fold3 ile Galaxy Z Flip3 katlanabilir telefonlar, Galaxy Buds2 kablosuz kulaklık ve Galaxy Watch4 akıllı saat serisi tanıtıldı.

İşte bu modeller hakkında tüm ayrıntılar etkinlik öncesinde inanılmaz ayrıntılı şekilde sızdırıldı. Bu yüzden etkinliğin hiçbir anlamı kalmadı. Samsung doğal olarak bunu istemiyor ve artık süreçte daha ciddi adımlar atıyor.

Firma bunun için ilk önce ufak bir operasyon başlatmıştı. Firma sızıntıların olduğu YouTube videoları için telif hakkı ihtarı göndermişti. Ancak bunun çok da bir anlamı yoktu çünkü bir video internete düştükten sonra tamamen silmek imkansızdı.

Samsung süreci temelinde halletmek istiyor ve bunun için yeni bir gizlilik anlaşması hazırlandı. Bu anlaşma direkt olarak üretim partnerlerini kapsıyor. Firma artık partnerlerdeki çalışanlar hakkında dahi bilgi talep ediyor.

Bazı firmaların tepki gösterdiği bu yeni gizlilik anlaşması kapsamında bir ceza rakamı da veriliyor. Söylendiği kadarıyla anlaşmaya rağmen sızıntılar yapılırsa, tedarikçiler 85 bin dolar ve üstünde para cezalarına çarptırılabilecek.

Peki bu çözüm mü? Bunun cevabı net olarak hayır. Samsung’un ürünleri artık direkt olarak şirketin kendi tasarım ekipleri tarafından hazırlanan görseller üzerinden sızdırılıyor. Şirketin resmi basın görselleri erkenden ortaya dökülüyor. tarafi artık eskisi gibi üretim hatlarından / üretim partnerlerinden aşırı sızıntı gelmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu durumdan Samsung gibi Apple da çok rahatsız

Apple, hatırlamak adına geçtiğimiz ay bazı sızıntı kaynaklarının peşine düştü. Bunlardan birisi Weibo üzerinden çok sağlam bilgiler veren kaynaklardan Kang olmuştu. Bir açıklama yapan Kang, Apple’ın avukatlar aracılığıyla yaptığı sızıntılar üzerinden kendisine uyarıda bulunduğunu açıkladı.

Apple’ın Kang’ın daha önce yaptığı sızıntıları ekran görüntüleriyle beraber masaya koyduğu aktarıldı. Apple’ın bu sızıntılar ile rakiplere kritik bilgilerin gittiğini ve kullanıcıların da yanlış yönlendirildiğini belirtmişti.

alakanizi Çekebilir

Disney tarafından üretilen en gerçekçi ışın kılıcı ile tanışın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap