1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Samsung, içeriğe göre hareket edebilen ekranını sergiledi [İzle]

Samsung, içeriğe göre hareket edebilen ekranını sergiledi [İzle]

featured

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Samsung

cenup Kore merkezli teknoloji devi Samsung, kısa süre önce yine çok dikkat çeken bir konsept ekran gösteriminde bulundu.

Samsung, daha spesifik olursak Samsung Display, dünyanın en büyük ekran üreticileri arasında yer alıyor. Bu alanda her zaman sınırları zorlayan firma, kısa süre önce yukarıda videosunu izleyebileceğiniz prototip ekranı görücüye çıkarttı.

Bu OLED temelli ekranın en önemli özelliği, içeriğe göre fiziksel olarak hareket edebiliyor olması. Bu açıdan esnek bir yapısı olan ekran, hareketli yapı sayesinde gerçek 3D deneyimi yaşatabiliyor ve bu gerçekten etkileyici görünüyor.

Şimilik 13 inç boyutunda olduğu aktarılan prototip, 2D içerikleri de 3D haline getirebiliyor. Bu ekranın ne zaman çıkacağı belli değil. Ancak çıkışın son kullanıcıya değil sadece ticari alana özel olma ihtimali bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, daha önce de bir konsept ile ses getirmişti

Samsung, Korea Display Exhibition kapsamında firma bir akıllı hoparlör ile dikkat çekmeyi başarmıştı. Bu fütüristik ürün, yakında satışa sunulmayacak ancak gelecekte karşımıza çıkabilecekler adına bir ön gösterim yapıyor.

devinimli ve katlanabilir bir 12,4 inç ekrana sahip olan ürün, tek tuşla hoparlör formundan tablet formuna geçiş yapabiliyor. Direkt olarak akıllı telefon üzerinden form değişimi sunan cihaz, adeta gövdeyi saran esnek bir OLED ekran üzerine kuruluyor.

İki form arasındaki dönüşümü hızlı şekilde yerine getirebilen konsept cihaz, ileride gerçek olabilir ve girdiği her ortamı çok daha etkileyici hale getirebilir. Bu arada Korea Display Exhibition kapsamında LG de önemli gösterimler yaptı. Firma 55 inç boyutunda şeffaf OLED ekran tanıttı.

alakanizi Çekebilir

Disney tarafından üretilen en gerçekçi ışın kılıcı ile tanışın[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap