1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Samsung Galaxy Z Fold3 zorlu sağlamlık testine girdi [Video]

Samsung Galaxy Z Fold3 zorlu sağlamlık testine girdi [Video]
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Samsung Galaxy Z Fold3

Katlanabilir telefon pazarının en güçlüsü Samsung Galaxy Z Fold3, JerryRigkonuterything tarafından zorlu sağlamlık testine sokuldu.

Türkiye fiyatı 21.999 TL olan Samsung Galaxy Z Fold3 ve Türkiye fiyatı 11.999 TL olan Samsung Galaxy Z Flip3, firmanın 1 Eylül sonrasında Türkiye’de raflara çıkacak iki modeli olarak dikkat çekiyor.

İşte bu modellerden üstte yer alan Galaxy Z Fold3, JerryRigkonuterything tarafından zorlu sağlamlık testine sokuldu ve yeni gövdesiyle yapabildiklerini gözler önüne serdi.

Bu testte birçok farklı açıdan değerlendirilen suya karşı dayanıklı katlanabilir telefon, JerryRigkonuterything’in tüm testlerinden iyi şekilde geçmeyi başardı. aygıt bükülme testinde dahi büyük bir problem yaşamadı.

Menteşesi tozu bir kenara bırakın kuma karşı dahi oldukça dayanıklı olan Galaxy Z Fold3, Samsung’un şimdiye kadar yaptığı en sağlam katlanabilir telefon modeli oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Fold3 özel bir ekran taşıyor

Samsung Galaxy Z Fold3, Samsung’un şimdiye kadar ürettiği en gelişmiş ve yetenekli katlanabilir telefon konumunda. Biliyorsunuz modelin en önemli özellikleri arasında ekran altı selfie kamerası ve S Pen kalem desteği yer alıyor.

Şimdi ortaya çıktığı kadarıyla telefonda özel de bir OLED ekran kullanılıyor. Hatta bu ekrana direkt olarak “Eco OLED” adı veriliyor.

Söylendiği kadarıyla Galaxy Z Fold2’nin ekranında ışık yansımalarını önlemek adına özel bir katman bulunuyor. Bu katman, panel ile UTG camın arasında yer alıyor. Bu katmanın faydası olmasına rağmen ışık geçirgenliği azalttığı için olumsuz bir etkisi de oluyor.

Yeni Eco OLED ekranda ise ışık yansımalarını önlemek adına özel bir katman bulunmuyor. Firma bunu yani yansımaları direkt olarak yeni geliştirdiği panel kaplaması ile çözüyor.

Bu sayede Galaxy Z Fold3, Galaxy Z Fold2’nin ürettiği parlaklığa ulaşmak için daha az enerji harcıyor. Samsung burada yüzde 33’lük geçirgenlik artışı ile yüzde 25’lik sarfiyat düşüşünden bahsediyor ve bu da önemli görünüyor.

Eco OLED ekranın ekran altı kamera için de önemli olduğunu belirten Samsung, yeni altyapı ile selfie fotoğraflar için kamera sensörünün daha iyi ışık alabildiğini aktarıyor.

alakanizi Çekebilir

Türkiye ihtimalli Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki ayrıntılara bakın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap