1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra, “BRS” ile de çok ses getirebilir

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra, “BRS” ile de çok ses getirebilir
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Samsung, gelişmiş Samsung Galaxy Tab S8 tablet serisinin en üst seviye modeli Samsung Galaxy Tab S8 Ultra, BRS üzerine kuruluyor.

Samsung Galaxy Tab S8 serisi, kod adlarıyla Basquiat 1, Basquiat 2 ve Basquiat 3 modellerinden oluşuyor. Bu modellerin pazara Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S8 Plus ve Galaxy Tab S8 Ultra isimleriyle çıkarılması bekleniyor.

İşte bu modellerden Galaxy Tab S8 Ultra, en son belirli pazarlarda Samsung ve AMD tarafından geliştirilen, AMD’nin güçlü GPU’suna yani grafik birimine sahip Exynos 2200 işlemci ile sunulacak haberiyle gündeme gelmişti. mahsul belirli pazarlarda ise Snapdragon 888 Plus üzerine kurulacak.

Galaxy Tab S8 Ultra aynı zamanda “BRS” (Border Reduction Structure) temelinde çok ama çok ince çerçevelere sahip olacak gibi görünüyor. Samsung’un bu altyapıyı tablet sonrasında bazı akıllı telefonlara da koyacağı aktarılıyor.

Tabletler için gelen olarak çok ince çerçeveler iyi değil ancak Samsung yine de bu konuda sınırları zorlayacak gibi duruyor. BRS için daha ayrıntılı bilgilerin yakında gelmesi bekleniyor.

BRS’in Galaxy Tab S8 Ultra özelinde sadece belirli bir köşede yer alacağı da aktarılıyor. Burada işaretle tablette dört kenar için eşit çerçeve kalınlığı karışımıza çıkmayabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Tab S8 serisi için tüm bilinen teknik ayrıntılar şöyle

Galaxy Tab S8, aktarıldığı kadarıyla 11 inç 120 Hz LCD ekrana sahip, 45W hızlı şarj destekli 8.000 mAh pil taşıyor ve 8 GB RAM ile geliyor. Bu modelde 128 GB ile 256 GB depolama sunulacak bilgisi veriliyor.

Önünde 8 megapiksel kamera yer alan Galaxy Tab S8, arkasında ise 13 megapiksel + 5 megapiksel olmak üzere çiftli kamera taşıyor.

Galaxy Tab S8 Plus, aktarıldığı kadarıyla 12,4 inç 120 Hz OLED ekrana sahip, 45W hızlı şarj destekli 10.090 mAh pil taşıyor ve 8 / 12 GB RAM ile geliyor. Bu tablet için de 128 GB ile 512 GB depolama sunuluyor.

Önünde 8 megapiksel kamera yer alan Galaxy Tab S8 Plus, arkasında ise 13 megapiksel + 5 megapiksel olmak üzere çiftli kamera taşıyor. Bu tabletin kutudan Android 12 temelli One UI 4.0 ile çıkacağı gelen son bilgiler arasında yer alıyor.

Galaxy Tab S8 Ultra  ise aktarıldığı kadarıyla 14,6 inç 120 Hz OLED ekrana sahip, 45W hızlı şarj destekli 12.000 mAh pil taşıyor ve 8 GB RAM ile geliyor. Bu tablet için de 128 GB ile 256 GB depolama sunuluyor.

Önünde 8 megapiksel + 5 megapiksel ultra geniş açı olmak üzere çiftli kamera yer alan tablet, arkasında ise 13 megapiksel + 5 megapiksel kameraları bir araya getiriyor.

AKG imzalı dörtlü hoparlör sistemi taşıyan Samsung Galaxy Tab S8 Ultra, parmak izi sensörünü ise ekranına entegre ediyor. Kaynaklara göre Basquiat 1’in parmak izi sensörü yanda, Basquiat 2’nin ise Basquiat 3 gibi ekranın altında bulunuyor.

Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S8 Plus ve Galaxy Tab S8 Ultra modellerinde 45W hızlı şarj desteği bulunuyor ve Samsung Galaxy Tab S8 serisi için başlangıç fiyatları modele göre 740 dolar, 1.120 dolar ve tam 1.320 dolar seviyesinde yer alıyor.

Not: Görsel temsilidir

alakaniz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap