1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Samsung Galaxy S22 serisinden önemli yeni detaylar geldi

Samsung Galaxy S22 serisinden önemli yeni detaylar geldi
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Samsung Galaxy S22 serisi için bilgiler gelmeyi sürdürüyor. Bu sefer aile hakkında birçok kalemde yeni bilgiler ortaya çıkmış durumda.

Samsung Galaxy S22 serisi halen bilmeyenler için tam olarak Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra modellerinden oluşuyor.

Bu modeller biliyorsunuz Samsung’a yönelik sağlam bir kaynağa göre yerlerini alacakları Samsung Galaxy S21 serisinden çok da farklı olmayacaklar. Buna göre telefonların selfie kamerası bir ekran deliğinde yer alıyor. Aynı zamanda arka kamera modülü de Galaxy S21’lerle benzer çizgide hazırlanıyor.

Şimdi gelen yeni bilgilere göre ailenin en üstündeki Galaxy S22 Ultra, daha önce söylendiği gibi 65W değil sadece 45W hızlı şarj desteğiyle gelecek. Samsung bu konuda sektörün oldukça gerisinde kalacak.

Telefonlar Türkiye’nin de olduğu Avrupa ülkelerine AMD GPU’ya sahip Exynos 2200 ile getirilecek. başka birçok pazarda ise aile Snapdragon 898 ile satılacak.

İşte bu işlemcilerden AMD destekli Exynos 2200, aktarıldığı kadarıyla 1 adet 2.9 GHz hızında çalışan Cortex-X2 çekirdek, 3 adet 2.8GHz hızında çalışan çekirdek ve 4 adet 2.2GHz hızında çalışan çekirdek üzerine kurulacak.

Modeldeki AMD GPU ise 1.250 MHz hızda görev yapacak. Bu hız mobil dünya için çok iddialı ve işlemcinin GPU yani grafik konusunda çok iddialı olacağını bir kez daha gözler önüne seriyor.

Ayrıca kamera konusunda da bazı bilgiler var. Söylendiği kadarıyla Samsung Galaxy S22 ile Galaxy S22 Plus’ın arkasında Samsung GN5 sensör yüksek ihtimalle ana kamera olacak. Kısa süre önce tanıtılan GN5, kağıt üzerinde iyi görünüyor.

1/1.57 inç boyutundaki 50 megapiksel sensör, Dual Pixel Pro sistemiyle yüksek bir otomatik netleme performansı vadediyor. Bu sensör 1μm piksel boyutu getiriyor ve düşük ışık için pixel binning ile 12.5 megapiksel çıktı verebiliyor. ISOCELL GN5 de HP1 gibi 8K 30 fps video desteğine sahip ve 4K’da 120 FPS’e çıkabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S22 serisi için çıkış tarihi halen tam net değil

Aile için ilk olarak 2022 Ocak ayında resmi olarak lanse edilecek denilmişti. Daha sonra ise telefonların 2021’in sonunda lanse edilebileceği konuşulmaya başlandı. Bu haber halen yüzde 100 kesin değil ancak firmanın Galaxy S serisi için böyle bir planı bulunuyor olabilir.

Samsung, olası bir erken tanıtım ile iPhone 13’ler ile olan rekabet özelinde öne çıkmak gibi bir plan içerisinde gibi görünüyor ve bu da dikkat çekici görünüyor. Samsung bu sefer geç kalmak istemiyor olabilir yorumları yapılıyor.

Not: Görsel halen temsilidir.

alakanizi Çekebilir

OPPO’dan çok ilginç akıllı telefon konsepti[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap