1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Samsung Galaxy S22 serisi yine pil ve şarj konusunda gündemde

Samsung Galaxy S22 serisi yine pil ve şarj konusunda gündemde
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Samsung Galaxy S22

Samsung Galaxy S22 serisi için bilgiler gelmeyi sürdürüyor. Kaynaklar son dönemde telefonların hızlı şarj ve piline odaklanıyor.

Samsung Galaxy S22 serisi biliyorsunuz tam olarak Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra modellerinden oluşuyor.

nihayet bilgilere göre yeni modellerden Galaxy S22 sadece 25W hızlı şarj desteğine sahip olacak. Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra ise 45W hızlı şarj ile yolda bulunuyor. Bu rakamlar gerçekten kötü görünüyor çünkü rakipler 120W seviyesinde geziyor.

Bu arada Galaxy S22’nin pili sadece 3.700 mAh kapasiteye sahip olacak ve bunun da artık kesin olduğu aktarılıyor. Bu rakam günümüz için ciddi şekilde ufak ancak telefonun da çok büyük olmayacağı aktarılıyor.

Samsung’a yönelik sağlam kaynak Ice Universe, yukarıdaki görsel çalışması ile telefonun normal iPhone 12’den biraz daha ufak olacağını aktarıyor. yinel olarak Galaxy S22 serisi pil ve hızlı şarj konusunda çok iddiasız bir konumda yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S22 serisi için başka neler biliyorsunuz

Telefonlar aralarından Türkiye’nin de olduğu birçok ülkede AMD GPU’ya sahip Exynos 2200 ile getirilecek. başka birçok pazarda ise aile Snapdragon 898 ile satılacak.

İşte bu işlemcilerden AMD destekli Exynos 2200, 1 adet 2.9 GHz hızında çalışan Cortex-X2 çekirdek, 3 adet 2.8GHz hızında çalışan çekirdek ve 4 adet 2.2GHz hızında çalışan çekirdek üzerine kurulacak.

Modeldeki AMD GPU ise 1.250 MHz hızda görev yapacak. Bu hız mobil dünya için çok iddialı ve işlemcinin GPU yani grafik konusunda çok iddialı olacağını bir kez daha gözler önüne seriyor.

Ayrıca kamera konusunda da bazı bilgiler var. Söylendiği kadarıyla Samsung Galaxy S22 ile Galaxy S22 Plus’ın arkasında Samsung GN5 sensör yüksek ihtimalle ana kamera olacak.

Not: Görsel halen temsilidir.

alakanizi Çekebilir

OPPO’dan çok ilginç akıllı telefon konsepti[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap