1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Samsung Galaxy S22 serisi Türkiye’ye hangi işlemci ile gelecek?

Samsung Galaxy S22 serisi Türkiye’ye hangi işlemci ile gelecek?
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy S22 serisi için bilgiler gelmeyi sürdürüyor. Bu sefer telefonların çiftli işlemci kullanımıyla alakalı bir ayrıntı var.

Samsung Galaxy S22 serisi, tam olarak Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra modellerinden oluşuyor.

2022 Ocak ayında resmi olarak lanse edilecek telefonlarda daha önce de gördüğümüz şekilde çift işlemci kullanılacak. fazla sağlam bir kaynağa göre aralarında Türkiye’nin de olduğu Avrupa ülkelerine cihazlar AMD GPU’ya sahip Exynos 2200 ile getirilecek.

başka birçok pazarda ise telefon Snapdragon 898 ile satılacak. Söylendiği kadarıyla firma modeli her pazarda Exynos 2200 satamıyor çünkü bunu karşılayacak kadar işlemci üretemiyor. Bu açıdan yardıma Snapdragon 898 koşuyor.

Buradan işaretle Snapdragon 898 ile AMD GPU’ya sahip Exynos 2200 arasında devasa bir performans farkı olması mutlaka beklenmiyor. Kullanıcılar AMD desteğinden dolayı Exynos 2200 için çok umutluydu ancak rekabetin ötesinde bir performans net olarak gelmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S22 serisindeki işlemciler nasıl soğutulacak halen netleşmiş değil

Kaynaklara göre Samsung halen telefonları nasıl soğutacağı konusunda karar vermiş değil. Modellerde esasen sıvı temellivapor chamber” soğutma sisteminin kullanılması isteniyor. Ancak firmadaki bazı yöneticiler maliyeti düşürmek adına vapor chamber kullanmamayı, Galaxy S21’ler ile aynı standart soğutma sisteminde kalmayı düşünüyor.

Telefonları geliştiren teknik ekibin yüksek soğutma getirdiği için AMD GPU’lu Exynos işlemciyi vapor chamber ile soğutmayı istediği belirtiliyor. Bildiğimiz kadarıyla AMD GPU’lu Exynos işlemci biraz yüksek ısı üretiyor ve bunu çözmek için güçlü bir soğutma şart görünüyor.

Eğer maliyete öncelik verilir ve standart bir soğutma kullanılırsa, AMD GPU’lu Exynos yük altında ciddi şekilde ısınacak ve potansiyelinden daha düşük performans ortaya koyabilir.

Not: Görsel temsilidir.

alakanizi Çekebilir

OPPO’dan çok ilginç akıllı telefon konsepti[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap