1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Samsung Galaxy S22 serisi için yeni pil kapasite bilgileri geldi

Samsung Galaxy S22 serisi için yeni pil kapasite bilgileri geldi
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

Samsung Galaxy S22 serisi için bilgiler gelmeyi sürdürüyor. Bu sefer telefonların pil kapasiteleri ortaya çıkmış durumda. İşte son ayrıntılar;

Samsung Galaxy S22 serisi, tam olarak Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra modellerinden oluşuyor.

2022 Ocak ayında resmi olarak lanse edilecek telefonlardan Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra, son bilgilere göre sırasıyla 4.500 mAh ve 5.000 mAh pil kapasitelerine sahip olacak.

Bu piller kısa süre önce 3C sertifika programına girdiklerinden pil konusu artık bu iki cihaz için netleşmiş diyebiliriz. Peki bu pilleri ne kadar güçlü bir hızlı şarj sistemi destekleyecek?

Bazı kaynaklar telefonlarda 65W hızlı şarj sisteminin sunulacağını iddia ediyor. Hızlı şarj konusunda şu an çok geride olan firma, 65W hızlı şarj ile birçok kullanıcıyı fazlasıyla sevindirecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S22 serisi için soğutma sistemi için bir karar bekleniyor

nihayet bilgilere göreyse Samsung halen telefonları nasıl soğutacağı konusunda karar vermiş değil. Modellerde esasen sıvı temellivapor chamber” soğutma sisteminin kullanılması isteniyor. Ancak firmadaki bazı yöneticiler maliyeti düşürmek adına vapor chamber kullanmamayı, Galaxy S21’ler ile aynı standart soğutma sisteminde kalmayı düşünüyor.

Telefonları geliştiren teknik ekibin yüksek soğutma getirdiği için AMD GPU’lu Exynos işlemciyi vapor chamber ile soğutmayı istediği belirtiliyor. Bildiğimiz kadarıyla AMD GPU’lu Exynos işlemci biraz yüksek ısı üretiyor ve bunu çözmek için güçlü bir soğutma şart görünüyor.

Eğer maliyete öncelik verilir ve standart bir soğutma kullanılırsa, AMD GPU’lu Exynos yük altında ciddi şekilde ısınacak ve potansiyelinden daha düşük performans ortaya koyacak gibi duruyor.

Not: Görsel temsilidir.

alakanizi Çekebilir

OPPO’dan çok ilginç akıllı telefon konsepti[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap