1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Samsung Galaxy S22 serisi 2022’nin başını kaçırmayacak

Samsung Galaxy S22 serisi 2022’nin başını kaçırmayacak
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy S22 serisi için bilgiler gelmeyi sürdürüyor. Bu sefer telefonların üretim ve tanıtım dönemleriyle alakalı ayrıntılar gündemde.

Samsung Galaxy S22 serisi, tam olarak Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra modellerinden oluşuyor.

İşte bu modeller kaynaklara göre 2022 Ocak ayında yüzde 99 oranında kesin olarak görücüye çıkarılacak. Galaxy S21’lere kadar Galaxy S serisini şubat ayında tanıtan Samsung, artık ocak ayını Galaxy S ayı olarak belirlemiş durumda.

Bu arada Galaxy S22 ailesinin kasım ayında seri üretime alınacağı da iddia ediliyor. adaleım ayında seri üretim, ocak ayında tanıtılacak telefonlar için mantıklı görünüyor. Modellerin ayrıntıları sızıntıları da yüksek ihtimalle kasım ayında yapılacaktır.

Samsung sızıntıları önleme adına son dönemde büyük adımlar atıyor ancak bunların Galaxy S22 serisi için hiçbir fayda sağlaması olası değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S22 serisi kısa süre önce bir maliyet planı gündeme geldi

nihayet bilgilere göreyse Samsung halen telefonları nasıl soğutacağı konusunda karar vermiş değil. Modellerde esasen sıvı temellivapor chamber” soğutma sisteminin kullanılması isteniyor. Ancak firmadaki bazı yöneticiler maliyeti düşürmek adına vapor chamber kullanmamayı, Galaxy S21’ler ile aynı standart soğutma sisteminde kalmayı düşünüyor.

Telefonları geliştiren teknik ekibin yüksek soğutma getirdiği için AMD GPU’lu Exynos işlemciyi vapor chamber ile soğutmayı istediği belirtiliyor. Bildiğimiz kadarıyla AMD GPU’lu Exynos işlemci biraz yüksek ısı üretiyor ve bunu çözmek için güçlü bir soğutma şart görünüyor.

Eğer maliyete öncelik verilir ve standart bir soğutma kullanılırsa, AMD GPU’lu Exynos yük altında ciddi şekilde ısınacak ve potansiyelinden daha düşük performans ortaya koyacak gibi duruyor.

Not: Görsel temsilidir.

alakanizi Çekebilir

OPPO’dan çok ilginç akıllı telefon konsepti[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap