1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Samsung Galaxy S21 FE için tarih sonunda belli olmuş olabilir

Samsung Galaxy S21 FE için tarih sonunda belli olmuş olabilir
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Samsung Galaxy S21 FE

Samsung Galaxy S21 FE modeli çok uzun zamandır gündemde ve artık telefon ile tanışacağımız tarih sonunda belli olmuş olabilir.

Samsung Galaxy S21 FE, sağlam bir kaynağın açıklamasına göre resmi olarak 8 Eylül tarihinde tanıtılacak. Bu yüzde 100 kesin değil ancak doğru olma ihtimali yüksek. Çünkü yukarıda da görebileceğiniz üzere telefon için mağazalarda giydirme çalışmaları dahi başlamış durumda.

Bütçe dostu amiral gemisi telefon hatırlarsınız en son resmi Google Play Console üzerinde görüntülenmesiyle ses getirmişti. Telefon buraya 6 GB RAM + Snapdragon 888 işlemci ile giriş yapmıştı.

Google Play Console üzerinde Android 11 ile görünen ancak üç yıl ana Android güncellemesini alacak telefonlar arasında yer alan Galaxy S21 FE, tanıtıldıktan sonra Türkiye’de de satılma ihtimali olan modeller arasında yer alıyor.

Galaxy S20 FE’yi farklı zaman içinderda Türkiye’de iki farklı işlemci ile satan Samsung Türkiye, yüzde 99 ihtimalle global çip krizine rağmen Galaxy S21 FE’yi Türkiye’ye getirmemezlik yapmayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S21 FE için teknik ayrıntılar ise şöyle

Galaxy S21 FE gücünü Snapdragon 888 ve Exynos 2100 işlemcilerden alacak. Telefon belirli pazarlarda Snapdragon 888 işlemci belirli pazarlarda ise Exynos 2100 işlemci ile satışa sunulacak. Ancak bunun halen kesin olmadığını belirtelim. Global çip krizi nedeniyle yıl sonuna ertelenen telefon, sadece Snapdragon 888 de kullanabilir.

5G desteğine sahip olacağı kesin olan telefon resmi kayıtlara göre 4.500 mAh pil taşıyor. Bu pil için telefonda 45W hızlı şarj desteği bulunuyor. Ancak kutudan 45W değil 25W hızlı şarj cihazının çıkacağı aktarılıyor.

Dikkat çeken telefon, 6,4 inç boyutta 120 Hz bir AMOLED ekrana sahip olacak. 128 GB / 256 GB depolama seçeneklerinin sunulacağı Galaxy S21 FE, microSD yuvasına da sahip.

Söylendiği kadarıyla telefonun arkasında 12 megapiksel geniş açı ana + 12 megapiksel ultra geniş açı + 8 megapiksel 3x telefoto kameraları bir araya geliyor. Galaxy S21 FE‘nin önünde ise 32 megapiksel selfie kamerası yer alıyor.

alakanizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap