1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Samsung Galaxy Fit 2 uzun kullanım testi ve inceleme

Samsung Galaxy Fit 2 uzun kullanım testi ve inceleme
2

- Advertisement -

Hobi olarak sürdürdüğüm bisiklet sporu konusunda kendimi daha da geliştirmek için kullanışlı ve rahat bir akıllı bileklik arayışındaydım. Bir arkadaşımın da tavsiyesi ile Samsung Galaxy Fit 2 akıllı bilekliği araştırmaya başladım. Özellikleri ve fiyatı bana uygun olunca satın aldım. Yaklaşık 2 yıllık kullanımım sonrasında Samsung Galaxy Fit 2 uzun kullanım testi yapmaya karar verdim. Umarım bu ürünü almayı düşünenler için faydalı bir yazı olur.

- Advertisement -

Samsung Galaxy Fit 2 uzun kullanım testi

Öncelikle cihazın tasarımı oldukça sade ve şık. Ben mavi rengini kullandım ve kolumda gayet güzel göründüğünü söyleyebilirim. Bunun yanında parlak ve kavisli Super AMOLED ekranı, oldukça akıcı. Parlaklığının yüksek olması sayesinde de ekranı, gündüz vakitlerinde de net şekilde görebildim.

Samsung Galaxy Fit 2 uzun kullanim testi 2
Samsung Galaxy Fit 2 uzun kullanım testi

Yüzme sporu ile ilgili de veri toplayabilen Galaxy Fit 2, tamamen su geçirmezlik özelliğine sahip. Yani spor yaparken bileğiniz ne kadar terlerse terlesin saate hiç zarar gelmiyor. Hatta ben olayı abartıp saati her kullanımdan sonra sabunlu veya normal su ile yıkıyordum. Yüzme sporu ile uğraşıyorsanız gözünüz kapalı tercih edebilirsiniz.

Akıllı bilekliği biraz hor kullanmamdan dolayı üzerinde çizikler ve ufak boya kalkmaları yaşansa da hala taş gibi çalışıyor. Ayrıca Fit 2’yi düzenli olarak şarj etmediğim için şarj ömrü gittikçe azaldı. Eğer siz bilekliği düzenli şekilde şarj edip dikkatli kullanırsanız uzun yıllar boyunca sizi götürebilir. Zaten spor odaklı tasarlandığı için dışarıdan gelen darbelere karşı baya bir dayanıklı. Muhtemelen cihazı onlarca kez yere düşürmüşümdür ama hala gayet sağlam.

Akıllı saat mi? Akıllı bileklik mi?

Akilli saat mi Akilli bileklik mi
Akıllı saat mi? Akıllı bileklik mi?

Aslında pek fark etmiyor. Fakat bence spor yapanlar için akıllı bileklik daha doğru bir tercih. Bunu nedeni; akıllı bileklikler, saatlere göre bileği iyi sarmaladığı için rahatlık konusunda saatlerden bir tık önde oluyorlar. Elbette ki bu benim kendi görüşüm. Sonuçta üst seviyelerde sporcuların olabildiğince rahat etmesi için tasarlanmış akıllı saatler de var. Fit 2 fiyat bakımından biraz aşağıda olduğu için bu fiyat bandında bilekliklerin tercih edilmesi daha iyi olabilir. Yine de kendi ihtiyacınızı belirledikten ve ürünleri test ettikten sonra satın almanız en doğrusu olacaktır.

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap

Yorumlar (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir