1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Samsung, fütüristik akıllı hoparlör konsepti ile ses getirdi [Video]

Samsung, fütüristik akıllı hoparlör konsepti ile ses getirdi [Video]
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Samsung

cenup Kore merkezli teknoloji devi Samsung, kısa süre önce dikkat çeken bir akıllı hoparlör modeliyle ses getirmeyi başardı.

Samsung, Korea Display Exhibition kapsamında yukarıda videosunu izleyebileceğiniz akıllı hoparlör ile dikkat çekmeyi başardı. Bu fütüristik ürün, yakında satışa sunulmayacak ancak gelecekte karşımıza çıkabilecekler adına bir ön gösterim yapıyor.

devinimli ve katlanabilir bir 12,4 inç ekrana sahip olan ürün, tek tuşla hoparlör formundan tablet formuna geçiş yapabiliyor. Direkt olarak akıllı telefon üzerinden form değişimi sunan cihaz, adeta gövdeyi saran esnek bir OLED ekran üzerine kuruluyor.

İki form arasındaki dönüşümü hızlı şekilde yerine getirebilen konsept cihaz, ileride gerçek olabilir ve girdiği her ortamı çok daha etkileyici hale getirebilir. Bu arada Korea Display Exhibition kapsamında LG de önemli gösterimler yaptı. Firma 55 inç boyutunda şeffaf OLED ekran tanıttı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, ekran konusunda pazarın en iyi isimlerinden

Hatırlarsınız firma yeni katlanabilir telefon modeline de özel bir ekran koymuştu. Ortaya çıktığı kadarıyla Galaxy Z Fold3 modelinde yeni nesil bir OLED ekran kullanılıyor. Hatta bu ekrana direkt olarak “Eco OLED” adı veriliyor.

Söylendiği kadarıyla Galaxy Z Fold2’nin ekranında ışık yansımalarını önlemek adına özel bir katman bulunuyor. Bu katman, panel ile UTG camın arasında yer alıyor. Bu katmanın faydası olmasına rağmen ışık geçirgenliği azalttığı için olumsuz bir etkisi de oluyor.

Yeni Eco OLED ekranda ise ışık yansımalarını önlemek adına özel bir katman bulunmuyor. Firma bunu yani yansımaları direkt olarak yeni geliştirdiği panel kaplaması ile çözüyor.

Bu sayede Galaxy Z Fold3, Galaxy Z Fold2’nin ürettiği parlaklığa ulaşmak için daha az enerji harcıyor. Samsung burada yüzde 33’lük geçirgenlik artışı ile yüzde 25’lik sarfiyat düşüşünden bahsediyor ve bu da önemli görünüyor.

Eco OLED ekranın ekran altı kamera için de önemli olduğunu belirten Samsung, yeni altyapı ile selfie fotoğraflar için kamera sensörünün daha iyi ışık alabildiğini aktarıyor.

alakanizi Çekebilir

Disney tarafından üretilen en gerçekçi ışın kılıcı ile tanışın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap