1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Salvador’un Bitcoin cüzdanında sorunlar yaşanıyor

Salvador’un Bitcoin cüzdanında sorunlar yaşanıyor
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Salvador’un Bitcoin cüzdanı için kullanıcı şikayetleri artmaya devam ediyor. Chivo’ya yönelik problemlarda artış görülüyor.

Salvador’un Bitcoin cüzdanı dört gündür hata veriyor

Salvador hükümetinin Bitcoin dijital cüzdanı Chivo, üst üste dördüncü gün teknik aksaklıklar yaşadı. reis Nayib Bukele tarafından tanıtılan uygulamada, kayıt olmaktan caydırabilecek bir aksaklık olarak görülüyor.

Kullanıcı şikayetlerine göre cüzdana erişim, ATM’lerden para çekme ve veri doğrulama problemlarının yanı sıra tüm Chivo kullanıcılarına vaat edilen 30 dolarlık bonusun yatmaması en sık karşılaşılan problemlar arasında yer alıyor. mesele; 30 yaşındaki dövme sanatçısı Melvin Vasquez, Bitcoin yasasının yürürlüğe girdiği gün Chivo’yu indirdiğini ancak o zamandan beri kullanamadığını söylüyor.

Vasquez, San Salvador’un eteklerinde bir restoranda pizza almaya çalıştıktan sonra, “Bir şey satın alıp alamayacağımı görmek istiyorum ama içeri girmeme bile izin vermiyor” dedi. Bununla birlikte Apple’ın App Store’unda ve kırmızıphabet’in Google Play’inde de kullanıcı şikayetleri de artış gösteriyor.

Bukele yönetimi, nüfusun yaklaşık %39’u olan 2,5 milyon Salvadorlu’nun yerel bir ‘iyi’ kelimesinden adını alan Chivo’yu indirmesini hedefliyor. Bitcoin’in Salvadorluların havale komisyonlarında her yıl 400 milyon dolar tasarruf etmesine izin vereceği belirtiliyor. Chivo’nun bu başarıyı yakalaması, şu anki şikayetlere göre biraz zor görünüyor.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap