1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Rolls-Royce, tamamen elektrikli uçak modeli ile ilk uçuş testine çıktı- LOG

Rolls-Royce, tamamen elektrikli uçak modeli ile ilk uçuş testine çıktı- LOG
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Rolls-Royce elektrikli uçak

Rolls-Royce imzalı elektrikli uçak modeli ilk uçuş testine çıktı. İleri çok hızlı şekilde yaklaşıyor ve bu da heyecan veriyor.

Havacılık dünyasının en önemli isimlerinden (hususilikle motor üretimi konusunda) olan Rolls-Royce, İngiltere’de görücüye çıkardığı kendi sınıfında dünyanın en hızlı tamamen elektrikli uçak modeliyle çok ses getirmişti. Bu uçak ilk olarak geçtiğimiz yıl tanıtılmıştı.

Tek kişilik tasarlanan bu pervaneli uçak modeli, kısaca üzerinden geçmek adına ilk olarak çok modern görünüyor. Verilen ilk teknik bilgilerede uçağın 6 bin hücreli pil paketi ile normalde 400 kW, maksimum ise 750 kW (Yaklaşık 1.000 beygir) güç üretebildiği aktarılmıştı.

Bu yüksek güç ile saatte 480 km hıza çıkabileceği söylenen elektrikli uçağın, menzili ise tek şarjla 320 km olarak açıklanmıştı. Pilleri korumak adına aktif bir soğutma sistemiyle tasarlanan uçağın, üç adet 750R e-motor üzerine kurulacağı Rolls-Royce tarafından verilen bilgiler arasında yer alıyordu.

İşte bu uçak yukarıda da dediğimiz gibi ilk test uçuşuna çıktı. Yukarıdaki videoda izleyebileceğiniz yaklaşık 15 dakika süren ilk uçuşun videosu, uçağın şimdilik beklentileri fazlasıyla karşıladığını gösteriyor. İlk uçuş tam bir başarı olarak görülüyor.

rolls royce tamamen elektrikli ucak modeli ile ilk ucus testine cikti izle 1

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rolls-Royce elektrikli uçak modeliyle çok ses getirdi

Elektrikli olmasına rağmen pervanenin etkisiyle ciddi bir sesi bulunan model, şimdilik maksimum hızda zorlanmıyor. Ancak firma 480 km/s hıza çıkabileceklerine oldukça emin durumda. itimatlik için çok gelişmiş sensörler ile donatılan uçak, pazardaki tek elektrikli uçak değil. Şu an birçok firma birçok farklı formda elektrikli hava araçları geliştiriyor.

alakaniz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap