1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Rockstar sinyali verdi: Remastered GTA’lar geliyor!

Rockstar sinyali verdi: Remastered GTA’lar geliyor!
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Rockstar Games, uzun süredir GTA V’in PS5 ve Xbox Series X|S versiyonları üzerinde çalışıyor. Red Dead Online’a gelen küçük ve seyrek güncellemeler de dahil olmak üzere şirketin bir Remastered projesi üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Ortaya çıkan bilgilere göre Rockstar Games, PS2 döneminde çıkış yapan GTA oyunları üzerinde çalışıyor.


Rockstar Games, GTA 6’yı neden çıkarmıyor?

Rockstar Games, GTA 6’yı neden çıkarmıyor?

GTA serisinin yapımcısı olan Rockstar Games, her yıl “GTA 6 ne zaman çıkacak” sorusu sorulurken oyunu neden çıkarmıyor? İşte nedenleri…

Rockstar Games, GTA Remastered Trilogy üzerinde çalışıyor

Kotaku‘ya göre şirket, PS2 döneminde çıkış yapan GTA III, GTA Vice City ve GTA San Andreas oyunlarının Remastered versiyonlarını geliştiriyor. Rockstar Games’in üst şirketi olan Take Two, daha önce bir dizi DMCA bombardımanı gerçekleştirmişti. Klasik GTA modlarını internetten kaldırmak için büyük çaba sarf eden Take Two, modların kaldırılma nedeninin üç oyunun yenilenme aşamasında olduğunu duyurmuştu.

GTA Trilogy

Rockstar, yukarıdaki üç oyunun remastered versiyonlarını aktif olarak geliştiriyor ve oyun motoru olarak da Unreal Engine‘i kullandığı belirtiliyor. Yeniden düzenlenen oyunların PS2 dönemindeki versiyonlarına mümkün olduğunca sadık kalınacağı söyleniyor. Rockstar Games’in en yeni stüdyosu olan ve İskoçya’da bulunan Rockstar Dundee, üç GTA oyununun remastered projesini üstlendi.

Şu anda remastered versiyonları geliştirilen üç GTA oyununun, Nintendo Switch de dahil olmak üzere çok sayıda platforma çıkış yapacağı ve bu sonbaharda piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap