1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

“Resim içinde resim” tüm iOS için YouTube kullanıcılarına açılabilir

“Resim içinde resim” tüm iOS için YouTube kullanıcılarına açılabilir
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -youtube

Dünyanın en tanınmış video ağı konumunda yer alan YouTube, iOS tarafında resim içinde resim özelliğini sunmaya başladı.

Hatırlarsınız geçtiğimiz aylarda bir açıklama yapan YouTube yetkilileri, bahsettiğimiz desteğin iOS tarafına geleceğini ancak başta çıkışın sadece ABD merkezli olacağını açıklamıştı. O zaman özellik için ABD özelinde dahi bir tarih verilmemişti.

Geçtiğimiz günlerde ise özelliğin ABD merkezli olarak kullanıma sunulduğu ortaya çıktı. Ancak özellik şu an sadece YouTube’un “Premium” kullanıcıları için “web / Safari tabanlı” şekilde çalışıyor.

Bu altyapı platformun ücret ödemeyen yani reklam destekli kullanıcıları için de açılacak. Peki ne zaman? Tahminlere göre süreç 31 ekim tarihinden sonra olabilir. Bu henüz yüzde 100 kesin değil ancak 31 ekim sonrasında özellik hem bedava kullanıcılara hem de global olarak herkese açılabilir.

Bilmeyenler için bu özellik sayesinde YouTube videoları ufak bir hareketli pencere haline getirilebilecek. Böylelikle de video izlerken telefonlarda Safari’de veya Twitter’da gezme gibi diğer işlemler yapılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube en son büyük bir Shorts adımı ile ses getirdi

Firma kısa süre önce Shorts özelliği ışığında maalesef Türkiye için açık olmayan 100 milyon dolarlık Shorts Fonu hazırlandı. Google’ın bu fon için açıklaması şöyleydi:

“Shorts Fonu, YouTube topluluğunun seveceği yaratıcı ve orijinal kısa videolar yayınlayan içerik üreticileri ödüllendirmeyi amaçlayan, 100 milyon ABD doları tutarında bir fondur. Her ay binlerce içerik üreticiye ulaşarak fonumuzdan Shorts bonusu almaya hak kazandıklarını bildireceğiz.”

alakanizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap