1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Renault Türkiye’nin Elektrikli Kangoo Alternatifi Dacia Spring Electric

Renault Türkiye’nin Elektrikli Kangoo Alternatifi Dacia Spring Electric
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Renault Mais Pazarlama Direktörü Levent Timur, grubun 2022 içerisindeki önemli stratejilerinden birisini LOG’a açıkladı.

Yeni nesil ticari ürün gamı olan Express’i Combi ve Van olmak üzere iki farklı versiyonla Türkiye’de satışa sunmaya hazırlanan Renault Türkiye, bu hafta itibarıyla araçların basın lanmanlarını gerçekleştirdi. İstanbul’da düzenlenen özel bir etkinlik kapsamında bizim de tanışma fırsatına eriştiğimiz araçlar, Kangoo’ya oranla daha fazla ticari kullanım odağında şekilleniyor. Lansman sayesinde bir araya geldiğimiz Renault Mais Pazarlama Direktörü Levent Timur, önümüzdeki yıl itibarıyla ticari bazda bizi bekleyenlerle ilgili sorularımızı yanıtladı. yalınce manuel şanzımanla tercih edilebilen Express sonrası 2022 içerisinde otomatik vites seçeneğiyle alınabilen Kangoo’yu da Türkiye’ye getirmek istediklerini belirten Timur, elektrikli versiyonla ilgili sorularımızı da cevapsız bırakmadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Renault Kangoo Z.E. yerine elektrikli ticari beklentilerine Dacia ile cevap vereceğiz”

Avrupa’da fena sayılmacak kitlelere ulaşmayı başaran Kangoo Z.E’nin Türkiye’ye getirilmesiyle ilgili bir çalışma olup olmadığı sorumuz üzerine Timur; “Kangoo Z.E.’yi iç pazara getirme gibi bir planımız olmadığını net şekilde söyleyebilirim. Onun yerine buradaki talebi başka bir şekilde karşılayacağız. kent içi elektrikli ticari araç beklentilerine Dacia Spring Electric ile cevap vereceğiz. Erişilebilir fiyatıyla dikkat çeken bu modelimizin Cargo versiyonunu 2022 yılında satışa sunmaya hazırlanıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

dacia spring electric cargo 3

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avrupa’nın segmentinde en ucuz modeli iddiasını taşıyan Spring Electric, Fransa’da devlet teşvikli 12.403 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Renault Mais Pazarlama Direktörü Levent Timur’un elektrikli Kangoo’ya alternatif olarak Türkiye’ye getirileceğini açıkladığı Cargo versiyonu da fiyat bazında benzer cazibeyi koruyacak. geri koltuksuz 1.100 litre bagaj hacmi sunabilen versiyonun yük taşıma kapasitesi ise 325 kilogram olarak resmiyet kazanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

geri tarafında koltukların iptal edilmesine ek olarak bir seperatörün de konumlandırıldığı Spring Electric Cargo sadece beyaz renk seçeneğiyle tercih edilebilecek. 45 beygirlik güç üreten tek elektrik motoru ve 26,8 kWh’lik batarya kombinasyonuyla gelen modelin şehir içi sürüş menzili en iyi noktada 305 kilometreyi bulabiliyor. Bu değer karma tüketimde ise 230 kilometre olarak veriliyor. Kullanıcılar özel olarak geliştirilen mobil uygulama sayesinde araçlarının mevcut menzil değerini, konumunu ve uzaktan klima kontrolünü de yapabilme gibi kullanışlı özellikleri de deneyimleyebilecek. Spring Electric batarya bazında 8 yıllık marka garantisi ile gelirken, toplam kullanımda 3 yıl veya 100 bin kilometrelik garantiyle satışa sunulacak. Modelle ilgili merak ettiğiniz tüm ayrıntılı teknik özelliklere haberimizden ulaşabilirsiniz.

alakali video

Dacia’nın ilk elektrikli otomobili Spring Electric[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap