1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Renault Trucks D Wide Z.E Şehir İçinde Payını Artırıyor

Renault Trucks D Wide Z.E Şehir İçinde Payını Artırıyor
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Paris’in yakınlarındaki Neuilly-sur-Seine Belediyesi, Renault Trucks D Wide Z.E elektrikli kamyon ile kamu hizmetlerinde çevrecilik payını artırıyor.

Emisyonsuz kent planı kapsamında adım adım başarılı hamlelerin atıldığı Paris’in yakınlarındaki Neuilly-sur-Seine Belediyesi, evsel atıkların toplanmasında kullanılan kamyonlarda elektriğe geçiyor. Bu bağlamda SUEZ, ilave on adet yüzde 100 elektrikli Renault Trucks D Wide Z.E kamyon ile filosunu güçlendirdi. İlk Renault Trucks D Wide Z.E.’nin birkaç ay operasyonlarda kullanılmasının ardından SUEZ ve Renault Trucks, işbirliklerine ilişkin olumlu bir değerlendirme yaparak vatandaşların yaşam kalitesine daha saygılı projeler geliştirmeye odaklandılar. Bu yeni nesil atık toplama araçları, bölgede rastgele bir kirletici veya CO2 yaymadan atıkları toplayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault; “Belediyelerin elektrikli kamyon hamleleri şehir içi dönüşümde önemli rol oynuyor”

SUEZ ve Renault Trucks, CO2 emisyonlarını azaltmak ve vatandaşların yaşam kalitesini iyileştirmek için çalışmalarına devam ediyor. İlk D Wide Z.E. kamyonun Temmuz 2020’de 63.000 sakininin bulunduğu bölgede atık toplama hizmetleri için çalışmaya başlamasının ardından SUEZ ve Renault Trucks, bu ortaklığın olumlu bir değerlendirmesini yaptı. konutsel atıkların toplanması için çok uygun olan elektrik teknolojisi, sıfır yerel emisyon ve %95’e kadar azaltılan CO2 emisyonu ile ekolojik ayak izine ve hem kullanıcılar hem de vatandaşların konforuna büyük bir katkı sağlıyor.

Renault Trucks Fransa yinel Müdürü Christophe Martin, konuyla ilgili olarak; “Bu kapsamda bir sözleşme, elektrik teknolojisinin olgunluğunu ve pazarın eğilimini gösteriyor. Elektrikli kamyonlarımız, müşterilerimizin operasyonel ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılıyor. bütün göstergeler, yeşile dönüyor ve öncüler olarak araçların satışlarında daha az engelle karşılaşıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Neuilly-sur-Seine Belediye reisı Jean-Christophe Fromantin ise şehrin hizmet kalitesini artırmaya yönelik özel gereksinimlerini karşılayan bu yeni araçların kullanılmasından duydukları memnuniyeti; “Bu sıfır emisyonlu kamyonlar, karbon ayak izimizi azaltmaya yönelik iddialı yaklaşımımızın bir parçası. Filomuzun neredeyse yüzde 39’unun elektrikli araçlardan oluştuğu Neuilly-Sur-Seine Belediyesi olarak kamu hizmetlerinde kullanılan araçların karbondan arındırılmasında öncüyüz.” ifadeleriyle aktardı.[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap