1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Renault Megane E-Tech Electric tüm teknik özellikleriyle karşımızda

Renault Megane E-Tech Electric tüm teknik özellikleriyle karşımızda

featured

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Yeni marka logosunun kullanıldığı ilk model olacak Renault Megane E-Tech Electric, konseptten gelen başarılı tasarım dinamiklerini barındırıyor.

Saatler önce fotoğrafları üzerinden ilk bakış niteliğinde ayrıntılarını inceleme fırsatına eriştiğimiz Renault Megane E-Tech Electric için artık son kullanıcıya erişecek rakamsal verilerle birlikte tüm ayrıntılar resmiyet kazandı. Dünya lansmanı Münih Otomobil Fuarı kapsamında yapılan elektrikli otomobili pek çok noktadan yeni bir kilometre taşı niteliğinde. Renault’nun yeni logosunu taşıyan ilk model olarak asfalta inecek olan Megane E-Tech Electric, marka tarihi içerisinde önemli bir yeri olan “Megane” rozetinin de geleceğe taşınmasından sorumlu olacak. Üretimi Fransa’da gerçekleştirişecek olan Megane E-Tech Electric, önümüzdeki yıl Avrupa merkezli olara satış macerasına da başlayacak.

Renault Megane E-Tech Electric teknik özellikleri

Geliştirme sürecini de yakından takip ettiğiniz model, geçtiğimiz süreçte de sizlerle paylaştığımız gibi grubun CMF-EV platformu üzerine yükseliyor. Nissan’ın Ariya’da faydalandığı bu platformla birlikte Megane E-Tech Electric’in iki farklı performans kombinasyonuyla satışa sunulacağını görüyoruz. Tek elektrik motorlu bu kombinasyonların giriş seviyesinde 130 PS güç ve 250 Nm tork sunulurken bir üst pakette 218 PS güç ve 300 Nm tork verileri kullanıcıları bekliyor olacak. Megane E-Tech Electric en iyi performans derecesinde 0’dab 100’e hızlanmasını 7,4 saniyede tamamlarken maksimum sürati 160 km/s ile sınırlı tutulacak.

fasılacın en çok merak edilen batarya ve menzil verileri de tanıtımla birlikte gün yüzüne çıkanlar arasında. LG tarafından tedarik edilen altyapı elemanlarından oluşan batarya tıpkı motor tarafında olduğu gibi iki farklı kapasite ile sunuluyor. Giriş seviyesinde sunulacak olan 40 kWh ile aracın yaklaşık 300 kilometre menzil kat edebildiği paylaşıldı. Bir üst noktada gelen 60 kWh’lik paketle birlikte ise rakamlar 450 kilometreye kadar esnekli gösteriyor. Hızlı şarj desteğinin 130 kW ile sağlandığı batarya 30 dakikalık dolumlarla yüzde 80’i aşan seviyelere getirilebiliyor.

1.624 kilogramlık bir otomobil olan Megane E-Tech Electric’in ebatları da teknik tabloda paylaşılanlar arasında. Buraya baktığımızda aracın; 4,21 metre uzunluğa, 1.78 genişliğe, 1,50 metre yüksekliğe ve 2,70 metre aks mesafesine sahip olduğunu görüyoruz. Bu değerleri güncel Megane HB ile karşılaştırdığımızda modelin aks mesafesi ve yükseklik tarafında daha ileri konumlanırken, yükseklik ve genişlikte daha geride olduğunu görüyoruz. Elektrikli otomobil altyapısı sayesinde ise içeride çok daha geniş bir yaşam alanı bizi bekliyor.[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap