1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Realme GT Neo 2 Tanıtıldı; İşte Dikkat Çeken Modelin Tüm Detayları

Realme GT Neo 2 Tanıtıldı; İşte Dikkat Çeken Modelin Tüm Detayları
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Kısa süre önce ayrıntılı sızıntısı yapılan telefonlardan Realme GT Neo 2 için beklenen resmi tanıtım da yapılmış durumda. İşte ayrıntılar;

Kısa süre önce Türkiye’de satışa çıkan Realme GT gibi bir amiral gemisi olmayan ancak yine de çok iddialı ayrıntıları olan Realme GT Neo 2, tasarımsal olarak standart ancak şık görünüyor. Model esas olarak teknik altyapısı ile öne çıkıyor.

Baktığımız zaman telefon 6,62 inç FHD+ 120 Hz E4 AMOLED ekrana ve Snapdragon 870 işlemciye sahip. Model, işlemcisini soğutmak için bünyesinde gerçek elmasların yer aldığı termal macun kullanıyor. Bu konuda GT Neo 2’nin bir ilke imza attığı aktarılıyor.

Normal termal macunlarda standart olan gümüş yerine elmas kullanımı, söylendiği kadarıyla ısı iletkenliğini yani ısının dışarıya atımını 5 kat güçlendiriyor. Bu sayede telefon işlemcisini daha iyi soğutabiliyor.

Firmanın çok ufak elmas partikülleriyle güçlendirdiği yeni termal macunun, geleneksel çözümlere oranla yüzde 60’a yakın olumlu fark yaratabildiği de aktarılıyor. Bu altyapı üzerinden Realme GT Neo 2 modeli yoğun kullanımda dahi yüksek ısı nedeniyle performansı kısmıyor.

16 megapiksel selfie kamerasına taşıyan model, 5.000 mAh pil üzerine kuruluyor. Bu pil için telefonda 65W hızlı şarj desteği bulunuyor. Firma tarafından 65W hızlı şarj sisteminin tamamen boş 5.000 mAh pili 36 dakikada tamamen doldurduğu aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

gerisında 64 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel makro kameralarının bir araya geldiği GT Neo 2, kutusundan Android 11 üstü Realme UI 2.0 ile çıkıyor.

Telefondaki Samsung imzalı E4 AMOLED ekran, 30Hz, 60Hz, 90Hz ve 120Hz hızlarında çalışıyor. tarafi burada içeriğe göre dinamik çalışan bir altyapı kullanılıyor. Bu sayede pil ömrü ile yüksek hızlı yenileme arasında denge kuruluyor.

1.300 nit parlaklığa çıkabilen bu E4 ekran, 10.240 seviye parlaklık ayarı ile DC dimming özelliğine de sahip. Bu özellik ekran parlaklığı düştüğü zaman gözleri korumaya odaklanıyor ve uzun vadede ciddi fark yaratabiliyor.

Realme GT Neo 2 ileride Türkiye’de de satılabilir

6/8/12 GB RAM ve 128/256 GB depolama seçenekleri olan telefon, yurt dışında yaklaşık olarak 390 dolardan başlıyor. Modelin Türkiye satışı konusunda henüz bir açıklama yok. Ancak yukarıda da dediğimiz gibi Realme GT şu an Türkiye’de resmi olarak satılıyor.

alakanizi Çekebilir

Bu kit ile her bisikleti elektrikli hale geliyor[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap