1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Profesyonellere özel aynasız fotoğraf makinesi Canon EOS R3 tanıtıldı

Profesyonellere özel aynasız fotoğraf makinesi Canon EOS R3 tanıtıldı
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Nikon Z9 karşısına konumlandırılan profesyonellere özel aynasız fotoğraf makinesi Canon EOS R3 için beklenen resmi tanıtım yapıldı.

Nikon Z9 veya EOS-1D serisi ile benzer şekilde tam gövde yapısına sahip olan aynasız fotoğraf makinesi Canon EOS R3, hatırlarsınız aslında daha önce duyurulmuştu. Firma ilk duyuruyu bir “geliştirme duyurusu” olarak yapmıştı. Şimdi ise tüm ayrıntılar verildi.

Canon’un üzerinde çok ciddi şekilde çalışmalar yaptığı gövde, teknik olarak baktığımız zaman 24.1 megapiksellik arka aydınlatmalı tam kare CMOS sensör üzerine kuruluyor. Gücünü DIGIC X işlemciden alan EOS R3, elektronik perde ile vizör kararması olmadan 30 fps, mekanik perdeyle ise 12 fps seri çekim yapabiliyor.

tabiatl ISO aralığı 100-102.400 olan ancak ISO 204.800’e kadar çıkabilen modelin, otomatik netleme sistemi Dual Pixel CMOS AF II. Bu 1.053 noktalı otomatik netleme teknolojisi, kişilerin veya hayvanların yüzlerini / gözlerini belirleyerek etkili ve sürekli bir takip getiriyor. Netleme konusunda makinesi özel bir yapay zeka sisteminden de güç alıyor.

Beş eksenli IBIS yani gövde içi görüntü sabitleme sistemine sahip olan Canon EOS R3, bununla elde çekimlere tam 8 durak avantaj getiriyor. Bu sistem sayesinde çok daha düşük enstantane değerleriyle elde çekim yapılabiliyor.

Bünyesinde göz takibi temelli AF özelliği bulunan, 5.76 milyon piksellik 120 fps elektronik vizör ve hareketli LCD ekran (Dokunmatik) yer alan EOS R3, fotoğraf yanında video konusunda da çok iddialı bir model konumunda.

Model 6K çözünürlükte 60P RAW veya 4K çözünürlükte 4K 120P 10-bit videoları kayıt altına alabiliyor. Canon Log 3 desteğiyle gelen fotoğraf makinesi, firmanın açıklamasına göre EOS-1D serisiyle benzer bir toz ile su geçirmezlik sunuyor.

Kablosuz olarak akıllı telefon veya tabletler üzerinden kontrol edilebilen EOS R3, çift hafıza kartı yuvasına sahip. Burada bir adet CF express ve bir adet UHS-II SD kart yan yana kullanılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Canon EOS R3 pazarda çok kısıtlı bir kitlenin dikkat çekecek

Sürpriz olmayacağı üzere üzerinde birçok programlanabilir butonu bulunan gövde, yukarıda da dediğimiz gibi direkt olarak profesyonel kesime hitap ediyor. Bundan işaretle fotoğraf makinesinin fiyatı da oldukça yüksek bir seviyede. EOS R3 için açıklanan sadece gövde fiyatı tam 5.999 dolar.

bedennin Türkiye fiyatını henüz bilmiyoruz ancak sadece kur çarpımı vergisiz rakam 50 bin TL yapıyor. Buna eklenecek vergiler ve ekstra diğer maliyet kalemleri ile fiyat Türkiye’de tam 60 bin TL olabilir. 

alakanizi Çekebilir

Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap