1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Prenses Diana’nın hayatını konu alan Spencer’ın ilk fragmanı yayında [Video]

Prenses Diana’nın hayatını konu alan Spencer’ın ilk fragmanı yayında [Video]
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Spencer


Prenses Diana‘nın hayatını konu alan Spencer filminin ilk fragmanı ve afişi yayınlandı. 5 adaleım’da vizyona girecek filmde 1997 yılında hayata veda eden Diana’yı Kristan Stewart canlandırıyor.

Daha önceden The Club, Jackie ve No filmlerini yöneten Pablo Larrain’in yönettiği filmin senaristliğini Steven Knight üstleniyor. Steven Knight’ın Peaky Blinders’ın da senaryosunu yazdığını hatırlatmakta yarar var.  Galler Prensesi Diana ve Galler Prensi Charles‘ın evliliğinin sonraki yıllarına dayanan filmde  Prens  Charles’ı Kristen Jack Farthing oynuyor. Film, Norfolk’taki sarayda geçirdikleri son Noel tatiline odaklanıyor. konutliliğinin bittiğinin farkında olan Diana’nın kraliçelikten ayrılma olan süreci de filmde karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spencer filminin çekimleri 2021 yılında başlamıştı

Filmin çekimleri bu yılın başında Timothy Spall, Sally Hawkins ve Sean Harris’in kadroya katılmasıyla kırmızımanya’daki Schlosshotel Kronberg’de başlamıştı. Prens Charles’ı canlandıran Jack Farthing’in 25 Mart’ta filmin karosuna katılmasıyla çekimlerinin son bölümü İngiltere’ye taşınmıştı. 27 Nisan’da çekimleri tamamlanan filmin Türkiye’deki vizyon tarihi ise henüz belli değil.

Yönetmen Pablo Larrain, Spencer hakkında açıklamada bulundu

Pablo Larraín, Deadline’a verdiği röportajda, ”fakat biri kraliçe olmamaya karar verip de ‘Gidip kendim olacağım’ derse, bu büyük bir karardır. Peri masalı tepetaklak olur. Buna her zaman çok şaşırdım ve bunu yapmanın çok zor olduğunu düşündüm. Filmin kalbi budur” demişti.[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap