1. Ana Sayfa
  2. Oyun

PlayStation sahipleri mutlu: Sony geri adım attı!

PlayStation sahipleri mutlu: Sony geri adım attı!
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

PlayStation 5 ve Xbox Series S/X’in çıkmasıyla birlikte, konsol savaşları da yeniden başladı. PS4 ile geçtiğimiz neslin şampiyonu olan nihayety, yine yarışa hızlı başlarken, liderliğini korumak için bazı adımlar attı. Bir önceki dönemde özeli oyunları sayesinde rakiplerine fark atan Japon teknoloji devi, benzer bir yol izliyor.

hususi oyunlar çıkarmaya devam eden şirket, özellikle bu yapımlar sayesinde daha çok kişiyi platformuna çekmeyi hedefliyor. Bunun son örneği olan Horizon Forbidden West, 18 Şubat 2022’de PlayStation 4 ve PlayStation 5 için çıkış yapacak. Ancak oyun tartışmaları da beraberine getiriyor.


nihayety Xperia 10 III Lite, sessiz sedasız duyuruldu: İşte özellikleri

nihayety Xperia 10 III Lite, sessiz sedasız duyuruldu: İşte özellikleri

nihayety, orta seviye özellikli yeni telefonunu duyurdu. İlk olarak Xperia 10 III’ü tanıtan üretici, şimdi ise Xperia 10 III Lite’ı tanıttı.

Horizon Forbidden West bedava yükseltme programına alındı

PlayStation tarihinde bir ilk yaşanıyor. Konsol için çıkan oyunların çoğu hem PS4 hem de PS5 için geliştiriliyor. Ancak bu durum tüketiciler için problem yaratıyor. mesele oyunu PS4 için alan bir kullanıcı, PS5‘e geçiş yaptığında hala eski nesil konsol için geliştirilen versiyonu oynuyor.

playstation sahipleri mutlu sony geri adim atti 2

reyun geliştiriciler bu problemu ücretli ve bedava yükseltme seçenekleri ile çözmeye çalışıyor. Ancak oyuncuların büyük çoğunluğu ücretli yükseltmelere sıcak bakmıyor. Bu nedenle geçtiğimiz günlerde Horizon Forbidden West‘in güncelleme paketinin bedava olmayacağının duyurulması tartışmalara yol açmıştı.

Pek çok kullanıcı bu duruma öfkelenmiş ve sosyal medya kanallarından şirketi eleştiri yağmuruna tutmuştu. Neyse ki nihayety, hayranların tepkisinin ardından bu kararından geri adım attı ve Horizon Forbidden West‘i PS4‘te satın alan oyunculara oyunun dijital PS5 sürümüne bedava yükseltme yolu sunacağını duyurdu.

Konuyla ilgili açıklama yapan PlayStation patronu Jim Ryan, Washington Post’a yaptığı açıklamada kararı netleştirdi: “Kimse hayal kırıklığına uğramamalı. Bu oyunların PS4 sürümleri, PS5’e bedava yükseltilmeli.” ifadelerini kullandı.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap