1. Ana Sayfa
  2. Oyun

PlayStation Sahipleri Müjde! Yeni Oyun Yolda

PlayStation Sahipleri Müjde! Yeni Oyun Yolda
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

nihayety tarafından yakın bir dönemde Playstation Studios bünyesine kazandırılan Firesprite‘tan yeni bir oyun geliyor. Resmi web sitesi aracılığı ile bir iş ilanı yayınlayan şirket, anlatı odaklı bir macera oyunu geliştirdiğini onayladı. Yayınlanan ilanda oyunun hangi platformlara çıkacağı belirtilmezken, ‘yeni nesil konsollar’ vurgusu net olarak PS5‘e işaret ediyor.


Ağustos ayında en çok indirilen PS5 ve PS4 oyunları yayınlandı

Ağustos ayında en çok indirilen PS5 ve PS4 oyunları yayınlandı

Ağustos ayında en çok indirilen PS5 ve PS4 oyunlarının listesi yayınlandı. GTA V, yine zirvede yer alıyor.

Firesprite, PlayStation için VR oyunu mu geliştiriyor?

2012 yılında Londra’da kurulan Firesprite Studios, 250 kişilik bir yapımcı kadrosundan oluşuyor ve uzun süredir nihayety konsolları için birinci parti oyunlar geliştiriyor. Firmanın web sitesi aracılığıyla verdiği iş ilanına göre, PS5 için yayınlanacak yeni bir macera oyunu için yazar aranıyor.

Firesprite tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Firesprite, henüz ismi açıklanmamış tutkulu bir AAA oyun için yeni yazarlar aramaktadır. kabiliyetli ekibimize katılın ve anlatı odaklı, heyecan verici macera oyunumuzu geliştirmemize yardım edin. Bu devasa birliktelikle atmosfer odaklı ve bir hikaye anlatan yapımları, yeni jenerasyon donanımların çığır açan teknolojilerine taşıyalım.”

İngiltere merkezli yapımcı, yaptığı açıklamada yeni nesil oyunlarının kalitesinden şimdiden emin görünüyor. Bu yıl içerisinde nihayety tarafından satın alınan firma, PS4’e özel olarak sunulan The Persistence ve The Playroom VR gibi oyunlarla biliniyor. El konsolları konusunda da tecrübeli olan Firesprite, Playstation Vita, Anroid ve iOS için piyasaya sürülen Run Suckboy! Run! isimli oyunun yapımcılığını da üstlenmişti.

SDNShiftdelete.net

Bildiğiniz üzere nihayety, PS5’in piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra yeni bir Playstation VR üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Yapılan açıklamalara göre, şirket yeni nesil sanal gerçeklik gözlüğü ile özel bir kontrolcü ve kulaklık üzerinde çalışıyor. PSVR için geliştirilen oyunlar 4K çözünürlük ve göz takibi desteği gibi yenilikler de içerecek.

Firesprite Studios‘un geliştireceği oyunun yeni nesil sanal gerçeklik gözlüğü için mi hazırlandığı şu an için belirsiz. Sizler de firmanın yeni yapımı hakkındaki görüşlerinizi bizlerle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap