1. Ana Sayfa
  2. Oyun

PlayStation 5 için SSD yükseltmesi mümkün oluyor

PlayStation 5 için SSD yükseltmesi mümkün oluyor
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

PlayStation 5 tanıtıldığından beri odağımızda olan depolama özelliğini yeni oyunlar çıktıkça daha da odağımıza aldık. Güncel oyunların gittikçe artan depolama boyutları kaçınılmaz olarak ek depolama ihtiyaçları doğurdu. Bazı kullanıcıların gün saydığı SSD yükseltme özelliği için sonunda zaman geldi.


Bu ay Xbox Game Pass’e 13 oyun eklenecek

Bu ay Xbox Game Pass’e 13 oyun eklenecek

Xbox Game Pass’e bu ay 13 oyun ekleniyor. eklenen oyunlar arasında sevilen bulmaca oyunu Superliminal da yer alıyor.

PlayStation 5 için SSD yükseltmesi mümkün oluyor

PlayStation 5 için yayınlanacak olan Eylül ayı güncellemesi, büyük bir içeriğe sahip olacak. aygıt tanıtıldığından beri merak edilen SSD yükseltme seçeneği, bu güncelleme ile hayat bulacak. PlayStation 5 tanıtıldığında bir SSD girişi olduğunu biliyorduk ancak bu girişin aktif hale gelmesi için yazılım desteği gerekliydi.

PlayStation 5 SSD yükseltmesi
PlayStation 5 SSD yükseltmesi için bu portu bulunduruyor

Eylül ayı güncellemesi ile yazılım desteği eklenmiş olacak. tarafi size yeterli gelmeyen 825GB depolamayı ek bir SSD satın alarak artırabileceksiniz. kafata 1TB olarak lanse edilen konsol, sistem için gerekli yazılım dosyalarıyla birlikte kullanıcısına 825GB yer bırakıyordu.

825GB diski yeterli bulmayanların nasıl depolamayı artırabileceğini ilerleyen günlerde sizlere aktaracağız. Ancak PlayStation 5 gibi hızlı bir disk gerektiren konsolun SSD yükseltmesi biraz tuzlu olacaktır.

PS Remote Play için yeni dönem

PS Remote Play bugüne kadar yalnızca Wi-Fi bağlantısıyla kullanılabiliyordu. Yeni güncelleme ile bu durum değişecek ve mobil veri ile de Remote Play servisini kullanabileceğiz. 5G teknolojisinin de hayatımıza girmesiyle hem gecikme süreleri hem en aza indi, hem de operatörlerin sunduğu internet paketleri yüksek boyutlara ulaştı. Böylece Remote Play desteği kaçınılmaz hale geldi.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap