1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Plastik atıklardan doğan elektrikli kargo aracı: “ZUV”

Plastik atıklardan doğan elektrikli kargo aracı: “ZUV”
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Günümüzde çok ciddi bir plastik atık problemumuz bulunuyor. Bu konuda bir çözüm örneği olarak doğan elektrikli kargo aracı ZUV ile tanışın.

Tek kullanımlık plastik ürünleri hayatımızı çok kolay hale getirdi. Ancak bunun sonucunda büyük bir plastik atık problemu da doğdu. Bu yüzden kullanılmış plastiği geri dönüştürmek ve yeniden kullanmak büyük önem arz ediyor.

Üç tekerlekli bisiklet olarak geçen ancak pedalları olmayan ZUV, tam olarak yukarıdaki amaç doğrultusunda Avusturya merkezli olarak hayat bulmuş. Bu şimdilik konsept aşamasında olan kargo aracı, üç boyutlu yazıcı ile basılmış bir gövde kullanıyor.

Bu üç boyutlu olarak basılan gövde içinse toplanan 70 kg kadar yerel plastik atığın kullanıldığı aktarılıyor. tarafi bu araç geri dönüşüme ve bağlı olarak çevre temizliğine önemli bir katkıda bulunuyor.

Modelin temelinde ise standart bir altyapı yer alıyor. Avrupa’da yasal limitler nedeniyle maksimum 25 km/s hıza çıkabilen ve böylece elektrikli bisiklet sınıfında kalan ZUV, söylendiği kadarıyla yerleşik pilleriyle 50 km kadar menzil getiriyor.

Aynı anda iki kişiyi taşıyabilen ZUV, kargoları / paketleri ise ön kısmındaki kapalı bölümde barındırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli kargo aracı ZUV, ticari hale gelmeyecek

En azından şimdilik ticari olarak satış gibi bir amaç bulunmuyor. Ancak aracın üretim mantığı gerçekten çevre için çok güzel görünüyor.

alakanizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki ayrıntılara bakın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap