1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Pagani cephesinde yüzde 30’luk Suudi Arabistan anlaşması

Pagani cephesinde yüzde 30’luk Suudi Arabistan anlaşması
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Pagani

Amerika başta olmak üzere pek çok önemli noktada yatırımcı rolü üslenen Suudi fasılabistan Fonu PIF, Pagani ile yüzde 30’luk hisse anlaşması imzaladı.

Süper spor otomobil dünyasının özgün markalarından birisi olan Pagani cephesinde son birkaç aylık süreç oldukça hareketli geçiyor. İleri planlaması kapsamında yeni rotalara yelken açmaya hazırlanan İtalyan üretici, ihtiyacı olan desteğin önemli bir kesimi için Suudi fasılabistan merkezli anlaşma gerçekleştirdi. memleketnin yerel yatırım fonu PIF’in karşı tarafta olduğu anlaşma kapsamında Pagani’nin yüzde 30 gibi önemli bir hissesin devri gerçekleştirilecek. Şimdilik rakamsal bazda nitelikleri paylaşılmayan anlaşmanın, marka içerisindeki operasyonlarında rastgele bir değişim barındırması beklenmiyor.

paganihuayra2

Pagani ve PIF ortaklığı markanın uzun vadeli planları için önemli olarak nitelendiriliyor

Dünyanın en büyük fonlarından birisi olan PIF ile gerçekleştirilen bu ortaklık, Suudi fasılabistan tarafını hissedarlar tarafına dahil ederken, ana yönetim katında rastgele bir farklılık gözlemlenmeyecek. Detaylara baktığımızda, Horacio Pagani’nin CEO ve tasarım ekibinde yürüttüğü pozisyonları aynı şekilde devam ettireceğini görüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ortaklıkla ilgili Pagani ise açıklamasında; “Mükemmeliyetin bir ekip çalışması olduğuna inanmakla birlikte, Pagani olarak kurulduğumuz ilk günden itibaren alanının en iyileriyle ortaklık kurmaktan büyük keyif alıyoruz. Bu kapsamda ortaklıklarımıza bir yenisi eklemekten ve PIS gibi bir önemli bir oluşumla bir araya gelmekten mutluluk duyuyoruz. Bu ortaklık uzun vadeli büyüme stratejimiz için çok kilit bir anlam ifade ediyor. PIF anlaşması, segmentinde bir marka olarak Pagani’nin daha güçlü şekilde konumlandırmasını ve genişleme stratejisini desteklemek için en uygun ortağı temsil ediyor.” ifadelerine yer verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

alakali video

kentli canavar ışıkrari Roma ile tanışın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap