1. Ana Sayfa
  2. Telefon
  3. Oppo’dan Hiç Bir Telefonda Olmayan Özellik Geliyor

Oppo’dan Hiç Bir Telefonda Olmayan Özellik Geliyor

featured

- Advertisement -

Son dönemlerde akıllı telefon kullanıcıları tarafından tercih edilen bir Çin markası olan Oppo, kullanıcıları adeta cezp edecek ve cihaz kullanımını büyük oranda kolaylaştıracak yeni bir özellik getiriyor. Cihazda yeni bir teknoloji için patentini alan Çin, akıllı telefonlarına yan kamera ekleyerek kullanıcılara tüm anları eksiksiz kayıt altına almayı vaat ediyor.

- Advertisement -

Yeni Oppo Kamerası Nasıl Olacak?

 

Bu zamana kadar birçok akıllı telefon modelini piyasaya süren ve kısa sürede ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaşan Oppo markası, bugüne kadarki akıllı telefonlarına tıpkı diğer markalarda olduğu gibi ön ve arka kamera kullandı. Çin akıllı telefon üreticisi Oppo, artık kamerayı telefonların yan kısmına taşımaya hazırlanıyor. Böylece artık görüş alanı daha da artacak.

Oppo’nun aldığı tasarım patentinin içeriğine göre yan kamera sensörü ile arka kamera aynı hizaya yerleştiriliyor. Kameranın içinde bulunan ayna sistemi ise yön değiştirme özelliği sayesinde ışığı sensöre ileterek görüntüleri yakalıyor.

Yeni Oppo Kamerası İle Hareketli Nesneler Ekrana Yansıyacak

 

Akıllı telefonlarda yeni bir ilke imza atan Çin üreticisi Oppo, akıllı telefonlarının kenarına yerleştirdiği kamera sistemi sayesinde hareketli nesnelerin ekrana yansımasını hedefliyor. Özellikle hareketli çekimlerde bu kamera sistemi sayesinde arka kameranın görüş açısına girmeyen tüm hareketli nesneler, ayna yansıması ile ekranda görüntülenebiliyor.

Günümüzde ise henüz hiçbir marka yanda kamerası olan akıllı telefon üretmedi. Oppo bu konuda bir ilke imza atarak teknolojik bir yeniliği kullanıcılarına sunuyor.

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap