1. Ana Sayfa
  2. Yaşam

Oktay Kaynarca’ya zorla getirme kararı – Magazin Haberleri

Oktay Kaynarca’ya zorla getirme kararı – Magazin Haberleri
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -


annedolu 45. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanıklar Volkan Ç, Can C, Burak Ö. ve Arif Y. katıldı. başka 4 sanık duruşmaya katılmazken taraf avukatları hazır bulundu.

Sanık Volkan Ç. savunmasında arkadaşları Can C. ve Burak Ö. ile birlikte eşiyle kavga yaptıkları için otelde kaldıklarını, olay günü duşta bulunduğu sırada dışarıdan kapıya vurma ve kadın çığlıkları sesini duyduğunu belirtti. Can C. “Duştan çıktığımda arkadaşlarım Can ve Burak odanın içerisindeydi. Sesler üzerine koridora çıktığımızda Şiyar isimli şahsın dizi oyuncularından birine ‘Sizin dizide yaptıklarınızı biz gerçekte yapıyoruz’ dediğini duydum. Ben ve iki arkadaşım sadece olan biteni izledik, mutlaka kimseye karşı tehdit veya hakaret içeren bir söz veveyavranışta bulunmadık. başka grubun eylemlerine hiçbir zaman iştirak etmedik. Zira diğer sanıklar Arif senedırım ve Şiyar kırmızıtosun’u tanımıyorum. Suçsuzum, beraatimi isterim” şeklinde konuştu.

pk0aEio2F0aywiSr5IVCWw


Sanıklar Can C., Burak Ö. de savunmalarında kapının ağzından olanları izlediklerini, lobiye inmediklerini, olaya mutlaka karışmadıklarını ve kimseye hakaret veya tehditte bulunmadıklarını söylediler. Bu iki sanık da üzerlerine atılı suçlamayı kabul etmediğini beyan ettiler.

FOTOĞRAF MEVZUSU YÜZÜNDEN TARTIŞTIĞINI GÖRDÜM

vakadan bir hafta önce cezaevinden çıktığını, olay sırasında otelde kaldığını kaydeden sanık Arif Y. ise “Sanık Şiyar’ı mahalleden tanırım. vaka günü koridordan sesler geldi. Çıkıp baktığımda Şiyar’ın dizi çekimi için otele gelmiş olan dizi oyuncularından biriyle fotoğraf çektirme mevzusu yüzünden tartıştığını gördüm. tarafına gidip sakinleştirmeye çalıştım, sonrasında dizi oyuncularından birinin odaya girmesi üzerine Şiyar’ın da arkasından gidip kapıyı tekmelediğini gördüm. tekrar kendisini sakinleştirmeye çalıştım, Şiyar aşırı alkollüydü” dedi. Kendisinin kimseyi tehdit etmediğini, hakarette bulunmadığını kaydeden senedırım suçlamayı kabul etmedi.

MÜŞTEKİ AVUKATI ŞİKAYETLERİNİN DEVAM ETTİĞİNİ SÖYLEDİ

Müştekiler Berçin Aydoğan, Burçak Çataklı ve Gülcan Sarı’nın avukatı Enes varlıklı, sanıklar hakkında şikayetlerinin devam ettiğini belirterek sanıkların cezalandırılmasını talep etti.

şahit olarak dinlenen Selimhan ulur ise olayın olduğu gün görevli olarak çalıştığını, set çalışanı kadınlardan birinin yanına gelip üst kattaki erkek müşterilerin bazılarının koridorda üstsüz dolaştığını yönünde şikayette bulunduğunu söyledi.

 HAKARET VE TEHDİTLERDE BULUNUYORLARDI

Şikayet üzerine yukarı çıktığını belirten ulur “Set çalışanları ve müşteriler arasında tartışma yaşanıyordu. alıcıler set çalışanlarına karşı hakaret ve tehditlerde bulunuyordu. Bir süre sonra dizi oyuncuları da üst kata çıktı, arbede yaşandı. Biz otel çalışanları olarak araya girip olayı sakinleştirmeye çalıştık” dedi.

“KİMİN NE DEDİĞİNİ HATIRLAMIYORUM”

ulur “Set çalışanları ve dizi oyuncularını lobiye indirdik. vakaı çıkaran müşteriler özür dileyecekti ancak set çalışanlarından biri ters bir şey söyleyince müşterilerin dışarıdan gelen bir tanıdığı bu set çalışanına vurdu ve olaylar daha da büyüydü. vaka kalabalık bir grup arasında yaşandığı için kimin kime ne dediği, hangi sözü kullandığını hatırlamıyorum” diye konuştu.

şahit ulur ilaveten sanıklar Şiyar A. ve şeref D.’nin olayı başlatan kişiler olduğunu, set çalışanlarına hakaret ve tehditlerde bulunanların bu kişiler olduğunu belirtti.

KAYNARCA HAKKINDA DA ZORLA GETİRME KARARI

fasıla kararını açıklayan mahkeme başka suçtan tutuklu bulunan sanıklar şeref Destegül ve Şiyar kırmızıtosun’un Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi’yle (SEGBİS) duruşmaya bağlanabilmesi için cezaevine yazı yazılmasına karar verdi. Mahkeme ilaveten usulüne uygun çağrı kağıdına rağmen duruşmaya gelmeyen müştekiler Oktay Kaynarca, Burçak Çataklı, Yunus Emre senedırımer, Bercin Aydoğan ve Tevfik Erman Kutlu hakkında zorla getirilme kararı çıkardı. berrakşma kusurlerin giderilmesi için ertelendi.

VKjiFNXx1k2Yre7M NWagQ

İDDİANAMEDEN

annedolu Cumhuriyet kafasavcılığı’nca hazırlanan iddianamede Maltepe’de 30 adaleım 2020’de Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin set ekibinin kaldığı otel odasını tekmeledikleri, oyuncularına hakaret ve tehdit ettiği iddia edilen 8 şüpheli hakkında soruşturma başlatıldığı anlatılıyor.

Hazırlanan iddianamede oyuncular Oktay Kaynarca, Berçin Aydoğan, Burçak Çataklı, Gülcan Sarı, Tevfik Erman Kutlu ve Yunus Emre senedırımer’in de 8 şüpheliden şikayetçi olduğu belirtiliyor.

İddianamede sanıklar Arif Y. ve Şiyar A’NIN Zincirleme şekilde hakaret, ani fazla kişi ile gece vakti konut dokunulmazlığını ihlal etmeye teşebbüs ve ani fazla kişi ile tehdit suçlarından toplamda 4 yıl 1 ay 22’şer günden 13 yıl 7 ay 15’er güne kadar hapis cezası ile cezalandırılması isteniyor.

başka sanıklar Batuhan güçliışık, Birkan Boğutar, şeref Destegül, Burak Özcan, Can Cem İyidoğan ve Volkan Çam’ın da “ani fazla kişi ile tehditö suçundan ayrı ayrı 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları talep ediliyor.

Baba filminin fragmanı

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap