1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Nvidia Arm anlaşması için onay istiyor

Nvidia Arm anlaşması için onay istiyor

featured

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Nvidia Arm anlaşması için düzenleyici kurumdan onay istiyor. Eğer onay gelirse Nvidia, bu anlaşmayı hızlı bir şekilde yapacak.

Nvidia Arm anlaşması için sonucu bekliyor

Avrupa Komisyonu web sitesinde yayınlanan bir sunuma göre, Nvidia 54 milyar dolarlık İngiliz çip tasarımcısı Arm’ı devralması için AB antitröst onayı için başvurdu ve birkaç ay sürmesi muhtemel bir süreci başlattı.

Dünyanın en büyük grafik ve AI çipleri üreticisi geçen yıl anlaşmayı duyurdu. uçurumı iletken endüstrisinde Arm’ın müşterilere ve rakiplerine önemli fikri mülkiyet lisansı veren tarafsız bir oyuncu olarak kalabileceği konusunda endişeleri tetikledi. Qualcomm Inc, Samsung Electronics Co Ltd ve Apple Inc bu görüşmelerden endişelenen müşteriler arasında yer alıyor.

Avrupa Komisyonu, ön incelemesinden sonra milyar dolarlık anlaşmayı onaylayabilir veya ciddi endişeleri varsa dört aylık bir soruşturma başlatabilir.

İngiltere’nin rekabet gözlemcisi, anlaşmanın rekabete zarar verebileceği ve rakipleri zayıflatabileceği konusunda daha önce uyarmış ve daha uzun bir soruşturma için adım atmıştı.

[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap