1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Nokia G50 5G Beklenenden Erken Şekilde Tanıtıldı

Nokia G50 5G Beklenenden Erken Şekilde Tanıtıldı
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

gerisında HMD Global’in yer aldığı Nokia G50 5G akıllı telefon modeli için resmi tanıtım beklenenden erken şekilde yapıldı.

Nokia G50 5G akıllı telefon modeli 6 ekim tarihinde tanıtılacak deniyordu ancak bugün atılan adım ile buna gerek kalmadı. Firma yüksek ihtimalle 6 ekim tarihine sadece Android tablet modeli T20‘yi bırakıyor.

İsminde de geçtiği üzere 5G desteği olan G50 5G, genel olarak eski görünümlü bir tasarıma sahip, gücünü Snapdragon 480 5G işlemciden alıyor ve 299 dolar fiyatla raflara çıkıyor. Bu modelin Türkiye satış ihtimali pek bulunmuyor.

İki farklı renkte hazırlanan telefon, arkasındaki yuvarlak modülün içinde üçlü kamera sistemi taşıyor. Burada 48 megapiksel ana + 5 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel derinlik kameraları bir araya geliyor.

yalınce 4 GB RAM + 128 GB depolama ile hazırlanan ve microSD üzerinden depolama artışı sunan telefon, 18W hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil üzerine kuruluyor.

Kutusundan Android 11 ile çıkan, 2 yılı ana güncelleme ve 3 yıl güvelik güncelleme sözü verilen Nokia G50 5G, 8 megapiksel selfie kamerasına ile 3.5 mm kulaklık girişine sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia G50 5G çok dikkat çekemezken, Nokia T20 Android tablet için ayrıntılar var

Bu yıl bitmeden OPPO, Vivo, Realme, iQOO ve Xiaomi imzalı birçok yeni tablet modeli satışa çıktı ve çıkacak. Bunlar arasında Nokia T20 Android tablet modeli de olacak.

WiFi ve 4G olmak üzere iki farklı versiyona sahip olan tablet, sınırlı sayıdaki ayrıntıa göre 10,36 inç ekran üzerine kuruluyor ve 4 GB RAM ile 64 GB depolama taşıyor.

WiFi sürümü 257 euro, 4G sürümü ise 280 euro olacak bilgisi verilen model, HMD Global çatısı altında çıkan ilk Nokia imzalı Android tablet olacak. mahsulün halen tasarımı ve diğer ayrıntıları bilinmiyor.

alakanizi Çekebilir

Türkiye’de de açılan Android telefon temelli deprem sistemi[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap