1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Musk Starlink İçin Tarih Verdi

Musk Starlink İçin Tarih Verdi
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Paylaştığı bir tweet ile Musk Starlink için tarih verdi. Starlink, uygu internet hizmetinin ekim ayında kullanılmasını istiyor.

Musk Starlink için açıklama yaptı

Elon Musk, Twitter hesabından Starlink’in “gelecek ay” betadan çıkması gerektiğini söyledi. Teorik olarak, normalden daha süratli hizmeti daha fazla ülkede veya en azından dahil olan beta testi damgas olmadan kullanabilirsiniz.

Şirket, Eylül ayına kadar dünya çapında tam kapsama almayı hedeflemişti. Bugüne kadar, beta, Avustralya, Şili ve Yeni Zelanda gibi dikkate değer istisnalar dışında, büyük ölçüde şimal Amerika ve Avrupa’nın bazı bölgeleriyle kullanıma geçti. Planlanan genişlemeler şu ana kadar Meksika ve Japonya ile sınırlı, ancak SpaceX Filipinler ve cenup Afrika gibi ülkelerde kayıtlı yan kuruluşlara sahip.

SpaceX, Ağustos sonu itibariyle 100.000 Starlink terminali sevk ettiğini, ancak beta etiketi ortadan kalktıkça ve daha fazla ülkenin erişimi için bu sayının artacağını söyledi. Uydu hizmeti yeni olmaktan uzak olsa da, Starlink’in yüksek bant genişliği ve düşük gecikme süresi, geleneksel internet erişiminin kullanılamadığı veya pratik olamayacak kadar yavaş olduğu kırsal alanlarda ve gelişmekte olan ülkelerde geniş bant açığını kapatmaya yardımcı olabilir. Musk ve şirketlerinin, teknik engeller ve diğer pratik gerçekler nedeniyle aksayan projeler için iyimser bir takvim geçmişi var.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap