1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Motokros efsanesi, İstanbul Boğazı’nı sudan motosikleti ile geçti

Motokros efsanesi, İstanbul Boğazı’nı sudan motosikleti ile geçti
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Motokros efsanesi, İstanbul Boğazı’nı sudan motosikleti ile geçti

Dünyaca ünlü Avustralyalı motokros efsanesi Robbie Maddison, motosikletiyle deniz üzerinde Avrupa’dan Asya’ya geçerek İstanbul Boğazı’nda sıra dışı bir gösteriye imza attı.

Maddison, kendi tasarladığı özel motosikletiyle Ortaköy alanı’nda hazırlanan platformdan start aldı. Boğazın akıntısını hiçe sayarak, saatte 70 km hızla sürdüğü motorsikletiyle 1.5 dakikada Beylerbeyi’ne ulaştı.

Ardından Beylerbeyi’nden hareket ederek gittiği yolu yine 1.5 dakikada geri döndü. Bu muhteşem performans, gidiş dönüş toplam 3 dakika sürdü. Bir dakikalık kısa bir sürede Avrupa’dan Asya kıtasına geçen Robbie Maddison’ın performansı için 150 kişilik bir ekip, özel bir deniz operasyonuyla çalıştı.

İstanbul Boğazı, Maddison’ın heyecan verici performansı için gerekli tüm izinler alınarak deniz trafiğine kapatıldı. Maddison’ın performansını, 20 kişilik bir kamera ekibi ile ikisi ekstrem sporlarda kullanılan FPV drone olmak üzere toplamda dört drone kaydetti.

Kariyerinde sayısız rekora sahip Robbie Maddison’ın özel motosikleti için, tamamen geri dönüşümlü malzemeler kullanılarak özel iki rampa tasarlandı, Ortaköy alanı ve Beylerbeyi Parkı’na kuruldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Motokros efsanesi Maddison’dan açıklama

Maddison, “İstanbul Boğazı’nın derin akıntı ve sularında motosikletimi ilk kez kıtalararası sürdüğüm için çok heyecanlıyım. İstanbul Boğazı, dünyanın en yoğun trafiğine sahip kanallardan biri. İstanbul Boğaz sularından bugüne kadar her türlü deniz aracı geçmişti, ancak bir motosiklet geçmemişti.

Bugün burada kırmızıgida Big Bold’la sınırlara meydan okuduk. Aylarca hazırlandık ve korkusuzca nasıl yapabileceğimizi araştırdık. Büyük ve dikkat çekici bir hikayenin altına ismimizi yazdırdık. Tam bir dakika gibi bir sürede, martılar eşliğinde ve boğazın sularının üzerinde Big Bold dondurmam erimeden Avrupa’dan Asya’ya geçtim.

vakit zaman akıntının 13 mile çıktığı boğazdaki bu performansımın verdiği keyfi hiçbir zaman unutmayacağım. Toplam performansım 3 dakika sürdü. Ancak performansım 1 senelik bir çalışmanın sonucu. Bu sebeple 1 sene 3 dakikadır da diyebilirim” dedi.

alakanizi çekebilir

Renault Megane eVision; elektrikli hatcback provası tanıtıldı[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap