1. Ana Sayfa
 2. Oyun

Mobile legends en iyi karakter hangisi?

Mobile legends en iyi karakter hangisi?
+ - 2

- Advertisement -

14 Temmuz 2016 tarihinde piyasaya sürülen Mobile Legends, League Of Legends oyunun mobil versiyonu olarak biliniyor. İçerisinde onlarca karakter olan bu oyunda, karakter seçimi oldukça önemli. Peki Mobile Legends en iyi karakter hangisi?

- Advertisement -

Mobile Legends en iyi karakter

images 2021 07 20T175606.819
Mobile Legends en iyi karakter

Aslında bu oyunda en iyi karakter diye bir şey yok. Çünkü iyi oynamadığınız sürece karakterin iyi olup olmaması önemli olmuyor. Bu sebeple kendinize en yakın hissettiğiniz ve iyi oynayabildiğiniz bir karakter seçmeniz oldukça önemli. Fakat karakter seçebilmeniz için hangi koridorda oynayacağınızı belirlemeniz gerekiyor.

Örneğin ben mid (orta) koridorunda oynuyorum ve Eudora karakterini kullanıyorum. Şahsen ben bu karakteri oynarken keyif aldığım ve daha iyi oyanayabildiğim için tercih ediyorum. Zaten önemli olan da bu. Koridorunuzu belirleyin ve koridorunuza uygun karakterleri tek tek deneyerek doğrusunu bulmaya çalışın. İsterseniz koridorlara bir göz atalım;

 • Exp koridoru
 • Altın koridoru
 • Mid koridoru
 • Orman koridoru
 • Destek koridoru

Koridorunuzu belirledikten sonra karakterleri deneyin. Hangisi size uyarsa o karakteri ana karakteriniz yapın ve sürekli antrenman yapın. Tabii ki de güncel olarak https://m.mobilelegends.com/en kaynağını takip etmeyi unutmayın. Çünkü oyun yapılan güncellemeler ile beraber bazı karakterler buff yerken bazı karakterler ise nerf yiyor. Peki buff ve nerf ne demek?

Buff ne demek?

Buff, güç dengelerinin değiştiği oyunlarda karakter, eşya, yetenek gibi ögelerin güçlendirilmesi, kuvvetlendirilmesi demektir.

Nerf ne demek?

Nerf, güç dengelerinin değiştiği oyunlarda belli karakterlerin, eşyaların, yeteneklerin veya herhangi bir ögenin zayıflatılması, güçsüzleştirilmesi demektir.

Tavsiye ettiğim karakterler

images 2021 07 20T175858.542

Oynadığım süre boyunca tecrübe ettiğim ve iyi diyebileceğim karakterleri aşağıda sıraladım.

 • Exp koridoru: Dyrroth, Gusion, Alucard, Khaleed
 • Mid koridoru: Eudora, Cecilion, Change, Harley
 • Orman koridoru: Gusion, Fanny, Helcurt, Hanzo
 • Destek koridoru: Estes, Angela
 • Altın koridoru: Beatrix, Layla, Hanabi

Önerdiğim karakterler de hoşunuza gidebilir. Fakat eğer önerdiklerime kendinizi yakın hissetmiyorsanız karakter denemeye devam edin. Karakterinizi ne kadar çok severseniz kendinizi o kadar çok geliştirirsiniz.

Oyun ile ilgili kafanıza takılan bir nokta varsa yorumlar bölümünde belirtebilirsiniz!

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap

Yorumlar (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.